Domů » Články » Nová free-to-play střílečka od Riot Games vyjde již v létě 2020

Nová free-to-play střílečka od Riot Games vyjde již v létě 2020

Ještě tomu není ani rok od doby, kdy společnost Riot Games oznámila ku příležitosti svého desetiletého výročí řadu nových her a jiných mediálních produktů. A na rozdíl od jiných gigantů tohoto byznysu plní své sliby.

Nedávno jsme se dočkali spuštění karetní hry Legends of Runeterra, krátkých ukázek z připravovaného animovaného seriálu či oznámení prvních videoherních počinů oddělení Riot Forge, které má na starost sjednávání spolupráce s menšími studii, za účelem vytvářet příběhová dobrodružství pro jednoho hráče. Nyní se objevila zpráva, že se slibované free-to-play kompetitivní střílečky Valorant dočkáme již v průběhu léta 2020.

Ze všech dostupných záběrů můžeme snadno vypozorovat, ve kterých hrách hledal Valorant svou inspiraci. Bude se jednat o akční FPS, v němž se na jedné mapě střetnou dva týmy o pěti členech a obdobně jako ve hrách Counter Strike budou míti za úkol položit či zneškodnit bombu. Zápasy budou rozděleny do jednotlivých kol, během kterých budou hráči získávat měnu, kterou budou moci použít na nákup zbraní a speciálních schopností, ikonických pro každý charakter. Ačkoliv je zde patrná silná inspirace tituly jako jsou Overwatch či Team Fortress, bude hra soustředěna na střelbu samotnou. Schopnosti jednotlivých hrdinů nebudou mít na hru takový dopad, jako mají například ve výše zmíněné hře Overwatch. Mimo jiné slibují vývojáři maximální podporu serverů a ochrany proti softwarům třetích stran.

Bližší datum vydání nebylo bohužel blíže specifikováno. Předcházet by mu však měla hratelná beta verze. Zdali se bude jednat o betu otevřenou, se pravděpodobně dozvíme v následujících týdnech. Bude se jednat o možnou konkurenci panujícího krále studia Blizzard, nebo se dočkáme jen dalšího marného pokusu? To se dozvíme již za pár měsíců.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X