Domů » Články » Nová hra ze světa Resident Evil ponese název Project Resistance

Nová hra ze světa Resident Evil ponese název Project Resistance

Resident Evil provází hororovým světem již několikátou herní generaci a zřejmě ještě dlouho bude. O tom, že v Capcomu něco kutí, jsme již jednou psali a nyní se potvrdilo, že to má být právě nový Resident Evil. Není to sice další číslovaný díl, ani remake, zato nás ale zřejmě čeká hutná kooperativní akce.

Pokud jste hráli na PlayStation 2, jistě si pamatujete hru Resident Evil Outbreak, která se dočkala rovnou dvou dílů. V roli jednoho z civilistů z Raccoon City jste měli jediný úkol – přežít. Bylo to vůbec poprvé, co hrou procházelo více postav najednou, i když bylo možné hrát pouze za jednu a o ty ostatní se postarala umělá (ne)inteligence.

Project Resistance půjde ve stopách Resident Evil Outbreak a dle traileru se zhostíme role jednoho ze čtyř přeživších, kde budeme muset čelit, jak jinak, hnijícím zombie. Hru si budeme moci užít s přáteli a vypadá to, že pátý hráč bude ovládat zombie a ostatní příšery, které budou muset ostatní odrážet. Kromě klasických zombie nesmí chybět ani Tyrant s označením Mr. X nebo třeba Licker, který sice nevidí, ale slyší vše na sto honů. Tihle dva jsou vidět ve videu, ale vsadil bych se, že ve hře najdeme i jiné zrůdy, známé z předchozích Resident Evil her. Tipnul bych si, že se objeví i legendární Nemesis, ze kterého mám husí kůži i teď. To, jestli se znovu ocitáme ve známém městě si netroufám odhadovat. V ukázce je vidět pouze laboratoř Umbrella Corporation, kterých bylo po světě více než dost, takže se nutně nemusí jednat o tu v Raccoon City.

Hra vyjde na PlayStation 4, Xbox One a Microsoft PC. Více podrobností se dozvíme na Tokyo Game Game Show, která začíná již 12. září.

Source :

GameSpot

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X