Domů » Články » Nové Call of Duty bude mít cross-play a nový matchmaking

Nové Call of Duty bude mít cross-play a nový matchmaking

Vypadá to, že letošní díl Call of Duty konečně posune tuto sérii o kus dál. Ostatně už to bylo potřeba. Hra ponese název Call of Duty: Modern Warfare a už i to napovídá, že nás čeká takový menší reboot. Tvůrci z Infinity Ward slibují nejen propracovanou kampaň, ale i novinky v multiplayeru.

Call of Duty: Modern Warfare bude mít vůbec poprvé cross-play, což znamená, že konečně budeme moci hrát s přáteli napříč platformami. Samozřejmě vývojáři tak museli vyřešit i nový způsob matchmakingu, protože hrát s ovladačem proti myši a klávesnici je trochu nefér. V Infinity Ward nakonec problém vyřešili tak, že hra bude hráče rozdělovat právě podle periferií. S tím ruku v ruce přichází i další novinka, aby si právě konzoloví hráči užili hru i s těmi, co hrají na PC – budou moci k PS4 a Xbox One připojit jakoukoliv myš a klávesnici. Sice se tím pádem budeme muset vzdát pohodlného místa na gauči, to ale není zase taková oběť.

Hra navíc nebude obsahovat žádný Season Pass a nové mapy, zbraně a skiny, ty budou zdarma pro všechny. Nestane se tak, že by se tříštila komunita na ty, co hrají jen základ a ty, co si koupili Season Pass. Vývojáři mají s přídavky velké plány a chtějí hráče doslova zahrnout obsahem. Do začátku bude multiplayer obsahovat prozatím tři druhy map – Flash mapy, které jsou určené především pro mód 2v2, Gunfight, Tactical mapy pro bitvy v režimu 6v6 a 10v10 a nakonec Battle Maps, kde se ocitneme na velkém bojišti pro 40 hráčů. Vývojáři navíc dodávají, že to určitě není maximum, hra totiž údajně zvládne multiplayer až pro 100 hráčů na jedné mapě.

Poslední novinky se týkají jen drobností. Jednou z nich je třeba realistický mód, ve kterém neuvidíme HUD a musíte si tedy počítat, kolik nám zbývá v zásobníku a orientovat se podle zvuků. Ve hře navíc půjde zapřít zbraň za hrany překážek, takže už žádné zmatené vykukování. Call of Duty: Modern Warfare by již brzy mělo dostat otevřený Beta test, kde si budeme moci všechny tyhle novinky vyzkoušet. Přesné datum zatím však nebylo oznámeno. 

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X