Domů » Články » Zajímavosti » Nové náznaky PC verze hry Red Dead Redemption 2

Nové náznaky PC verze hry Red Dead Redemption 2

Rockstar Games ohledně PC portu jejich oblíbené akční adventury Red Dead Redemption 2 zarytě mlčí. Nebyl zatím potvrzen, ani vyvrácen. Z oficiálního webu Rockstar Social Club se ale podařilo vydolovat informace, které k PC verzi hry mohou směřovat.

Red Dead Redemption 2 je bez nadsázky jednou z nejpopulárnějších her poslední doby. Na letošních The Game Awards 2018 získala nejedno ocenění a byť ji titul hry roku těsně utekl, stále se jedná o kousek hodný vaší pozornosti. 

Westernová open-world hra z dílen Rockstar Games vyšla na konzolích PS4 a Xbox One již minulý rok v říjnu a PC kovbojové od té doby tajně doufají, že se dostane i na ně. A i když jsme nějaké náznaky již zaznamenali, zatím se nejednalo o nic oficiálního. Ani tentokrát nemáme v rukou jasný důkaz o připravovaném PC portu, nicméně ve zdrojovém kódu oficiálních stránek Rockstar Social Clubu se uživateli twitteru „JakoMako51” podařil nalézt zajímavý řádek, zmiňující slovní spojení „PC Accomplishments”.

Než ale začneme jásat a otevírat šampaňské, musíme si říci, že zkratka PC může odkazovat i například na slovní spojení „player character”. Nicméně fakt, že ihned poté následuje řádek „PS4 Trophies” skutečně napovídá, že se spíše jedná o zmínku PC platformy. Nahlédnout do zdrojového kódu stránky a udělat si obrázek sami můžete například na tomto odkazu.

Jak již z minulosti víme, Rockstar Games si s PC porty pro svoje tituly dávají načas. V případě GTA 5 se PC hráči po konzolovém debutu v září 2013 dočkali až po roce a půl. Původní díl Red Dead Redemption z roku 2010 se PC verze nikdy nedočkal, doufáme ale, že v případě pokračování tomu bude jinak. Ostatně i herní vydavatel Take-Two Interactive, pod které Rockstar Games spadají, se v roce 2017 na setkání s investory vyjádřil v tom smyslu, že PC trh je pro ně velmi zajímavý a důležitý. Rockstar se vždy soustředil hlavně na konzole, snad s výjimkou GTA série, která je k PC hráčům přívětivější.

Source :

PcInvasion

X