Domů » Články » Nového dílu ze série Worms bychom se měli dočkat ještě tento rok

Nového dílu ze série Worms bychom se měli dočkat ještě tento rok(2 minuty čtení)

Worms. Tuto sérii asi není potřeba sáhodlouze představovat. Přece jenom už tu s námi nějaký ten rok je a téměř každý hráč ji minimálně okrajově zná. Roztomilí červíci s vysokými hlásky a kuriozními čepičkami, ale taktéž po zuby ozbrojení smrtelným arzenálem jdou za svým jediným cílem, poslat na onen svět všechny nepřátelské červy a to, pokud možno, s maximálním stylem.

Britské vývojářské studio Team17, které za tímto skvostem stojí, se po řádné době opět přihlásilo o slovo. Tentokrát krátkým teaserem na novou hru, ve kterém nám byla stručně předvedena historie série Worms, jež vzápětí byla brutálně ztrestána baseballovou pálkou. Vedení studia tímto svérázným vyobrazením chtělo poukázat na to, že se nová hra má oprostit zažitých mechanik a přinést hráčům kompletně nové hratelnostní prvky. Již dříve jsme se v sérii dočkali pokusů o převrácení klasického konceptu hry, jako například 3D zpracování nebo dozajista kontroverzního titulu Worms: Under Siege. Nyní se však na oficiálním Twitteru studia Team17 objevila zpráva, že toto zpracování bude zbrusu nové a revoluční.

Série Worms je v herní branži již od roku 1995 a naposledy vystrčila své růžky v roce 2016 s titulem Worms W.M.D. Není tak divu, že jsou fanoušci tohoto kultu obezřetní. Jedno je však jisté, a to že ačkoliv se v tomto obrovském množství her skrývají skvosty i nepříliš povedené kousky, série Worms stále neztratila ani doušek svého vtipu, a právě ten byl pro mě i řadu dalších hráčů hnacím motorem této série. 

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X