fbpx

Nový díl Metra vyjde příští rok – příběh naváže na knihu

Vytáhněte někdo vodku, ať si můžeme připít

Konec spekulacím, můžeme se pomalu těšit na nový díl postapokalyptické střílečky z hlubin moskevských tunelů. Webová stránka novely Metro 2035 odhalila, že další hra vyjde už příští rok a naváže tam, kde skončil příběh knižní ságy.

K nechtěnému odhalení došlo poměrně nenápadně. Na stránkách nejnovější knížky od Dmitrije Gluchovskiho se už nějakou chvilku nachází časová přímka, která chronologicky mapuje vývoj knižní i herní série. A co by radioaktivní Rusák nechtěl, pod Metrem 2035 se objevila nová položka, která tvrdí, že nová hra vyjde v roce 2017.

Podle popisku by měla navázat na události poslední knihy od ruského autora, v níž se Artyom snaží navázat kontakt s kýmkoliv mimo Ruskou federaci, kdo přežil ničivou nukleární válku. V cestě mu opět stojí Čtvrtá říše, Rudá linie i hrůzy z hlubin samotného metra, a jak to tak bývá, věci záhy naberou divokých turbulencí. Podle některých spekulací se do boje vetřou nejen záhadné entity, ale i další, dosud neoznámená frakce.

No, nic konkrétnějšího se o příběhu neví, ale soudě podle toho, kam směřovala synopse knižní ságy, se budeme pohybovat na povrchu zdevastované Moskvy ve větší míře. Vývojáři se k „úniku informací“ zatím nijak nevyjádřili, už dříve ale naznačovali, že mimo sci-fi střílečky pro VR makají na další neoznámené hře. Posledně vyvíjeli remasterované verze prvních dvou titulů, přičemž Metro REDUX jsme v naší recenzi vychválili do nebes.

Novela Metro 2035 vyšla už minulý rok, letos v dubnu se dočkala i české verze. Za nás můžeme celou knižní ságu vřele doporučit – je to skvělé čtení a atmosféra je stejně hutná jako v její herní adaptaci.

Čtěte také: Autoři série Metro oznámili sci-fi FPS Arktika.1 – ale exkluzivně pro Oculus

 

Zdroj:

VG247

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz