Nový Mass Effect se učil od Zaklínače. Vedlejší questy mají mít hloubku(2 minuty čtení)

„Dones 20 vlčích kůží“, tentokrát ovšem s příběhovou omáčkou

Vedlejší questy v RPG hrách jely od vydání World of Warcraft ve stejných kolejích. Zabij 20 vlků, přines osm fialových ananasů, dones tenhle balíček řidiči tranvaje (haha, jdeš na kobereček, pozn. Tran). Proč jsme takovou sadu úkolů dostali od fantasy bezdomovce, jsme nikdy nezjistili, protože se o něm příběh ani zdaleka nezmínil. Ale časy se mění.

Velkou RPG revoluci spustil třetí Zaklínač, který i z hledání ztracené pánve udělal super zábavu. Mikropříběhy ve hrách prostě zastávají důležitou roli a jejich význam si pomalu začínají uvědomovat také ostatní vývojáři. Stejně totiž chtějí vedlejší mise zpracovat tvůrci Mass Effect: Andromeda.

Vývojáři z Bioware se hodně poučili z Dragon Age: Inquisition, které v porovnání s Geraltem ztrácelo po příběhové stránce, především ve vedlejších misích. V uniklém rozhovoru pro PC Gamer tvůrci proto slibují, že se dočkáme mnohem propracovanějších dějových linek. Dnům plných rutinního doručování zásilek tedy konečně odzvonilo.

Není to ale jediná dobrá zpráva, která z kanadského studia přišla. Na rozdíl od původní trilogie nemá Andromeda nevyhnutelnou blížící se invazi, tón hry proto bude odlehčený a postavy pozitivnější. Do popředí se tak opět dostanou spolubojovníci, návrat proto oslaví komorní „loyality“ mise z druhého dílu.

Mass Effect: Andromeda se nezadržitelně blíží a my se už nemůžeme dočkat, až se za měsíc podíváme do vzdálené galaxie. Mezitím nám nezbývá nic jiného než nakalibrovat pár vesmírných kanónů. Jen tak pro jistotu.

Čtěte také: Nový záporák, parťáci i trocha romance. Podívejte se na trailer k Mass Effectu

Source :

pcgamesn.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na