fbpx

Nový Pokémon vypadá jako Donald Trump

#MakeAlolaGreatAgain

Pokémoni jsou tu s námi už skoro 20 let. Designéři mají co dělat, aby fanoušky zásobovali novými a novými potvorami, přičemž už teď vyčerpali slušnou část zoologických zahrad. Inspirace je v tomto případě pochopitelná, horší ale je, když se Pokémon podobá americkému kandidátovi na prezidenta.

Těžko se tomu věří, avšak Gumshoos svou podobu s Donaldem Trumpem nezapře. Kromě ikonické zlaté hřívy na hlavě se Gumshoos chlubí i svou agresivní povahou. Což vzhledem k tomu, že má rychlé trávení a neustálý hlad, celkem pochopitelné.

Vývojáři se proti osočení, že Pokémona vytvořili podle Trumpa, hned ohradili. Koncept Gumshoose a jeho předevoluce údajně vznikl ještě před Trumpovou kandidaturou a podoba je tedy jen čistě náhodná. Tomu by nasvědčoval i fakt, že Gumshoos je ve svém regionu imigrantem.

Donald Trump se k celé kauze zatím překvapivě nevyjádřil, na svém Twitteru je totiž celkem aktivní. Nicméně to je pro nové díly Pokémon Sun a Moon poměrně zajímavá reklama, přeci jen vychází už 18. listopadu.

Čtěte také: Norskou premiérku nachytali při hraní Pokémon GO

 

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.