Domů » Články » Oblíbené Warcraft Radio se vrací

Oblíbené Warcraft Radio se vrací

Že té WoWkařské nostalgie ještě nebylo dost? Pojďme si dát další nášup! Spolu s blížícím se vydáním Classicu se probouzí i již skoro 10 let nevysílající nezávislé Warcraft Radio, jež svým bohatým programem dlouho bavilo své diváky.

Že nevíte, oč se jedná? Inu, už je to nějaký čas, kdy se tohle nevšední „rádio” na dlouho dobu odmlčelo. Poslední vysílání proběhlo 31. ledna 2010 a nyní ohlásili, že se vrací zpět! 

Warcraft Radio, nebo také WCRadio či WoW Radio, bylo založeno skupinou nezávislých nadšenců Warcraftu, kteří pravidelně nabízeli posluchačům shoutcasty a částečně i klasické vysílání hudby. Vysílání bylo spuštěno již v roce 2004 a mezi členy se řadil i známý videoherní kritik John „TotalBiscuit” Bain, který minulý rok v květnu bohužel podlehl boji s rakovinou. Po ukončení vysílání v roce 2010 se přesunul na youtube, kde získal zejména díky své neotřelé sérii „WTF is… “ více než 2 miliony odběratelů. Mezi další členy Warcraft Radia patřili jeho zakladatel Gareth „Athalus” Cales, Daniel „Slanik” Hosford a Kyle „Mickey C” McCarley.

Jejich vysílání si samozřejmě rychle všimli v Blizzardu a podporovali jejich tvorbu, také se o nich nezřídka zmiňovali na oficiálních stránkách. Warcraft Radio byli pozvaní na vůbec první Blizzcon, konaný v roce 2005 a byli jedinými, kdo tehdy mohl vysílat živý videopřenos z dění na stagi a bylo tomu tak i v dalších letech. 

Velice rychle si získali posluchače a svými pravidelnými show se zapsali do historie jako průkopníci konceptu vysílání živého komentáře během hraní počítačových her – formát, který se později vyvinul v platformy na Twitchi a Youtube, tak jak je známe dnes. Byli také jedni z prvních, kteří přišli s formátem tzv. podcastů.

Včera 18. 8. 2019 proběhl první zahajovací stream na jejich Twitch kanálu, který můžete zpětně zhlédnout například zde. V čele projektu opět stojí Athalus, který Warcraft Radio v roce 2006 opustil, aby se věnoval práci ve videoherním průmyslu. Nyní je zpět a i s dalšími moderátory mají v plánu vysílat celou řadu starších show a k tomu i některé nové věci. Na svém webu zpřístupnili i archivy starších vysílání, čili si můžete zavzpomínat i tímto způsobem. Taktéž tam najdete rozpis jednotlivých vysílání. Tak se nalaďte na tu správnou nostalgickou vlnu a uvidíme se na pláních Azerothu!

Source :
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X