Domů » Octopath Traveler: Konzolová JRPG vyjde na PC!

Octopath Traveler: Konzolová JRPG vyjde na PC!

Square Enix vydal ukázku počítačové verze úspěšné roleplayové hry Octopath Traveler, která vyšla minulý rok na Nintendo Switch.

Konečně jsme se dočkali portu hry, která je výhercem ceny za Original Light Mix Score, New IP a byla nominována na originální RPG, umělecký směr, nejlepší soundtrack a nejlepší RPG. Tuhle výhru a nominace si opravdu zaslouží, Square Enix ji totiž udělal ve stylu HD-2D – postavy jsou tedy 16-bitové, chodí ale ve 3D prostoru a bojují proti masivním 3D příšerám.

Hra má nádherný soundtrack, osvětlení a zábavný combat, což je u JRPG vzácné – často se stává, že se soubojům spíše začnete vyhýbat. Pokud tedy nevlastníte Switch, bude teď nejlepší čas hru zkusit. Pokud jsem vás úspěšně navnadil, tak vás teď tímto trailerem přitáhnu úplně:

Ve hře Octopath Traveler hrajete za osm postav – každá má vlastní cíl, příběh, kouzla a styl boje. Někdy se budete probojovávat monstry, abyste někoho zachránili, jindy proto, abyste se pomstili. Protagonisté, za které můžete hrát jsou: válečník, vědec, lovec, zloděj, tanečnice, kněz, obchodník a lékárník. Dohromady budete hrát těchto osm příběhů přibližně 50 až 60 hodin, pokud se budete soustředit na hlavní příběh. S vedlejšími příběhy se to může vyšplhat na 80 až 100 hodin! A pokud vám tohle nestačí, tak Square Enix oznámili, že pracují na prequelu pro mobilní telefony – Octopath Traveler: Champion of the Continent.

Cenu počítačového portu zatím neznáme, víme ale, že vyjde 7. června na Steamu.