Domů » Články » Herní novinky » Víc než jen rytmická hra. Old School Musical je hudební kompilací herních klasik

Víc než jen rytmická hra. Old School Musical je hudební kompilací herních klasik(2 minuty čtení)

A ne, tu slepici nemáme v náhleďáku náhodou

Rytmické hry jsou mé srdcovky. Nejvíce mi Old School Musical připomněl nejoblíbenější Hatsune Miku hry z konzolí, kde vám po celé obrazovce v rytmu hudby přilítají noty, zatímco v pozadí Miku a její kamarádi tancují složité choreografie. Titul od francouzských vývojářů z La Moutarde, kteří se stavili na letošním Gamescomu, funguje velmi podobně. 

Hlavními hrdiny jsou Tib a Rob, ti se ale na rozdíl od Miku nevěnují tancování ani zpívaní. Jejich portfolio skillů je mnohem širší, budete s bojovat s motorkáři v ukradeném Ferrari ze stařičkého racingu Outrun, čistit dungeony od nohsledů slepičí královny Fabrice, plížit se nepřátelskou základnu ve stylu původního Metal Gearu z MSX2 nebo zachraňovat vesmír v side-scrollingové střílečce.

A jak se to vlastně hraje? Ze čtyř směrů – shora, zprava, zdola i zleva – na vás bez pauzy lítají noty a testují váš rytmus i reflexy. Uprostřed obrazovky se nachází bod, ve kterém musíte jednotlivé noty postupně odpalovat příslušnými tlačítky. Tím „odehráváte“ skladbu a posouváte se v levelu dál.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=G4_NLaULo7Y” /]

O trošku trhlou, ale pestrou náplň Old School Musical se postará 20 úrovní v hlavní kampani a 50 chiptune písniček. Ve hře se mají objevit i další nepovinné minihry a postavy z jiných indie titulů. Autoři se také v nemalé míře chlubí počtem slepic, s nimiž se můžete dostat do křížku – hra nabídne 32 typů opeřenců.

Kdybyste se přeci jen začali nudit, multiplayerové módy (coop a versus) pro až čtyři hráče osvěží kdejakou nudnou párty. Old School Musical vychází právě dnes na PC včetně Steamu a Nintendo Switch.

Čtěte také: Hledáte hru na relax? V Little Dragon’s Café se staráte o chod kavárny i malého dráčka

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=hX9tNKqvDXc” /]

Source :
Vlastní
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X