Domů » Články » Herní novinky » Take-Two otočilo. Vývoj zakázaného nástroje OpenIV pro GTA V pokračuje

Take-Two otočilo. Vývoj zakázaného nástroje OpenIV pro GTA V pokračuje

Negativní recenze očividně fungují
GTA V OpenIV

Pro spoustu her jsou uživatelské mody jednou z cest, jak se udržet co nejdéle naživu. Stačí se podívat třeba na tituly jako TES V: Skyrim nebo Mount & Blade, které mají i několik let po vydání velmi aktivní komunitu. Take-Two, tedy herní velikán, pod něhož spadá i studio Rockstar, se naopak rozhodlo zarazit šíření nástroje pro tvorbu modů do GTA V.

Celý průšvih se ale dal do pohybu až v polovině června, kdy tvůrci modu OpenIV vše zveřejnili dopis od právníků Take-Two, kteří požadovali konec šíření jejich nástroje OpenIV. Zákaz velmi populární modifikace pochopitelně rozhořčil internet a kromě peticí se na Steam stránce začaly objevovat negativní recenze. Hráči celkové hodnocení GTA V srazili na 63 % a z nedávných 50 tisíc hru doporučuje jen 12 %.

Jeden zákaz tak dokázal vytvořit hodně negativní reklamu pro Take-Two i studio Rockstar. Vypadá to, že vývojáři celou věc rozmluvili svým nadřízeným. Na vlastní stránce potvrdili, že singleplayerové mody, které neporušují copyright třetích stran a nevydělávají autorům peníze, jsou se souhlasem Take-Two povoleny.

Hned ale doplňují, že Take-Two nemá povinnost toto prohlášení dodržet. Dovětek se nejspíše týká všech budoucích případů, protože tvůrci OpenIV pokračují ve vývoji. Včera totiž vyšel nový update s menšími opravami.

Modeři ani Take-Two nevydali oficiální prohlášení, ale vydavatelský gigant nejspíše stáhl svou žalobu. Pro herní komunitu to znamená výhru, pro druhou stranu nepříjemnou kopu problémů. Snad už všechny příští rozhodnutí půjdou přes vývojáře v Rockstaru, kteří mají v situaci mnohem lepší přehled.

Čtěte také: Německá kancléřka Angela Merkelová odstartuje letošní Gamescom

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X