fbpx

Osmá epizoda nové Star Wars trilogie ponese název The Last Jedi

Prosincový program je pro nás jasný

Start nové trilogie kultovní sci-fi ságy Star Wars se většině naší redakce líbila, přestože jsme k ní měli pár větších či menších výhrad. Sám jsem The Force Awakens nešetřil kritikou, ač jsem byl s filmem docela spokojený, a vypíchl na svém (rok neaktivním) blogu pět věcí, které mě na něm kadí. O to víc jsem zvědav, jestli osmá epizoda zastíní Ambramsův trikový orchestr.

The Last Jedi je oficiálním názvem nového Star Wars filmu z hlavní restartované trilogie. Titulek dává poměrně hodně prostoru spekulacím, kterých je již nyní na fórech po celém světě více než dost – drtivá většina z nich se shoduje na tom, že rod Skywalkerů zřejmě nečeká úplně růžový osud.

Fanoušci si také všimli, že je logo Star Wars obtažené červenou barvou místo žluté. To mnozí diskutéři považují za jakýsi highlight, že po vzoru The Empire Strikes Back z roku 1980 bude i nová epizoda trumfem pro hlavní záporáky v čele s Kylo Renem. Což v mých očích dává vesměs smysl.

Režisérské žezlo převzal od J. J. Abramse ambiciózní Rian Johnson – Epizoda VIII je pro něj dosud největším filmovým projektem, na kterém kdy pracoval. Snad překvapí stejně jako loňský spin-off Rogue One.

Star Wars: The Last Jedi se dočká premiéry 15. prosince 2017. První trailer k filmu by se měl objevit snad už v nejbližších týdnech.

Čtěte také: Redakční dojmy: Rogue One: A Star Wars Story

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz