Outlast 3 bude. První dvě hry nejdříve zamíří na Nintendo Switch

A možná se dočkáme i VR verze

Ačkoliv se Outlast 2 se dočkal poněkud vlažného přijetí, prodeje nakonec nebyly tak špatné, přestože autoři z Red Barrels nedosáhli takových čísel jako u prvního dílu. Nyní nastínili své další plány se značkou, která zamíří na novou platformu a nejspíše i do virtuální reality.

Jak vývojáři napsali na svém facebooku, první dva díly hororového Outlastu přijdou na Nintendo Switch a měly by vyjít v první čtvrtině příštího roku. Odhalení doprovodili fotkou, na níž testují nehotovou verzi Outlastu na japonské hybridní konzoli. Na twitteru dodali, že vývoj zatím probíhá bez problémů a těší se, až se budou hráči strachovat i na cestách či v posteli.

V případě DLC pro Outlast 2 mají vývojáři jasno – žádné nebude, přestože po něm fanoušci údajně volali. Místo toho autoři odkázali na komiks, který nabízí odpovědi na některé otázky. Co se týče přímého pokračování, Outlast 3 „jednoho dne bude“, prioritu nyní ovšem mají verze na Nintendo Switch.

Ve studiu také pracují na projektu ze světa Outlastu, který nabídne trošku jiný zážitek. S největší pravděpodobností se bude jednat o VR verzi jejich vydaných her, což jistě potěší pařany se slabým srdcem a náchylností na infarkt. Na jakékoliv detaily je dle slov vývojářů ovšem ještě brzo.

Čtěte také: Death Stranding dostal nový trailer. A je stejně divný jako ty předchozí

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz