Oznámeny tituly Pokémon Sun a Pokémon Moon

O svátcích se k nám přiřítí dalších několik desítek nových potvor!

Pokémoni slaví 20 let své existence! Roztodivné potvůrky na začátku tisíciletí zasáhly celý svět a stále si drží přední příčky prodejnosti. A to aby v tom byl yokai, kdyby Nintendo nenachystalo nějaké větší oznámení k výročí.

Inu, stalo se – na speciálním Pokémon Direct vývojáři oznámili dva nové tituly pro Nintendo 3DS – Pokémon Sun a Pokémon Moon. Obě verze by měly vyjít ještě letos o svátcích po celém světě a budou dostupné v devíti různých jazycích. Ne, češtinu tam nenajdete.

Zároveň připomněli věčným sklerózám, že zítra vyjde Pokémon Blue, Red a Yellow v digitální verzi, zrestaurované do hratelné podoby pro konzole 3DS a 2DS. Dále potvrdili, že bude možné posílat potvory z těchto archaických verzí do novějších, jmenovitě Pokémon X/Y, Omega Ruby/Alpha Sapphire a i Sun/Moon.

K naší smůle celé video k výročí trvalo pouhých šest minut a ani jsme se nedočkali gameplaye či představení nových prvků. Více se zřejmě dozvíme na Nintendo Directu v rámci letošní E3.

Mimochodem, dnes končí soutěž o kódy do pokémoních her, tak šup!

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz