VIDEO: Film podle indie hry Papers, Please vsází na tíživou atmosféru

Glory to Arstotzka!

Zatímco přední filmové společnosti nahánějí na stříbrná plátna velké herní značky jako Tomb Raider či Assassin’s Creed, nezávislí režiséři koukají spíše po stravitelnějších indie titulech. Vlastního snímku se tak dočká i Papers, Please, drsný simulátor úředníka v totalitářském režimu, který dvěma barevnými razítky rozhoduje o osudu ostatních lidí.

Hra, za níž stojí nezávislý vývojář a designér Lucas Pope, spatřila světlo světa již v roce 2013. Uvrhla nás tehdy do funkce imigračního úředníka ve fiktivním komunistickém státě Arstotzka. Nelehká rozhodnutí, která dala hráčovu morálnímu kompasu zabrat, mohla nakonec vést k jednomu z dvaceti různých konců, z nichž většina z nich rozhodně nepatří k nejveselejším.

Film půjde obdobnou cestou a nový krátký trailer je dobrou ochutnávkou toho, na co se můžeme ještě letos těšit. Snímek, který má trvat pouhých 10 minut, očividně nebude mít nouzi o tíživou atmosféru a napětí, které nás doprovázely i při hraní. Mrkněte se sami.

Autoři snímku, Nikita Ordynskij a Lilja Tkach, nakonec dosadili do hlavní role Igora Savočkina, kterého můžete znát například ze snímků Leviatan nebo Tichaja zastava. Nebude chybět ani oficiální soundtrack ze hry, jenž byl pro potřeby filmu přepsán do instrumentální verze. Snímek Papers, Please by měl vyjít do konce tohoto roku.

Čtěte také: VIDEO – Podívejte se na nový (a depresivní trailer) k Detroit: Become Human

 

Zdroj:

Youtube

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz