Autor prvních dvou Assassin’s Creed představil novou hru. Sleduje evoluci lidstva

Spore 2?

Drsné prostředí vývoje AAA her není úplně pro každého. Své o tom může vyprávět Patrice Desilets, který v Ubisoftu vytvořil první dva díly série Assassin’s Creed a dodatek Brotherhood. Poté ale z francouzského giganta utekl, vrátil se a byl následně propuštěn, aby si konečně založil vlastní studio Panache Digital.

Jejich prvotinou měl být záhadný projekt 1666: Amsterdam, bohužel mu nebylo dáno. Desilets jej musel po problémech s Ubisoftem zaříznout, začal proto pracovat na úplně jiném titulu. O Ancestors se sice zmínil již v roce 2015, až teď ale získává reálné obrysy.

Původně se jednalo o akční adventuru, jež měla původně vycházet epizodicky. Avšak v průběhu vývoje změnili vývojáři v Panache Digital názor, epizodický formát zahodili a letos na konferenci Reboot Develop ukázali první záběry ze hry.

Ancestors bude sledovat ranou evoluci lidstva, bude se proto odehrávat v rozmezí 2 až 10 milionů let před naším letopočtem. Příběh začne v Africe, ke konci kampaně se ale první lovci a sběrači dostanou do zbylých koutů světa.

Desilets má s Ancestors velké plány, podle jeho slov se jedná jen o první díl. Jestli se mu jeho plán doopravdy vydaří, je zatím těžké soudit. Příběh evoluce lidstva má k dokončení daleko, zatím není znám ani rok vydání. Více informací bychom se ale měli dozvědět v průběhu letošního roku.

Čtěte také: Nové obrázky z Call of Duty: WW2 jsou venku. Dočkáme se Normandie i kooperace

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.