PlanetSide: Herní série sází na nový battle royale(2 minuty čtení)

PlanetSide opouští žánr MMO a přemisťuje se na pole battle royale. Podaři se hře PlanetSide Arena svézt na vlně oblíbeného žánru, dokáže překvapit neotřelou inovací, nebo zapadne do propadliště dějin jako H1Z1?

Už první PlanetSide z roku 2003 přilákalo hráče na masivní bitvy na rozlehlých kontinentech. Druhý díl zkusil na úspěšného předchůdce navázat, a i když má hra celkem početnou základnu věrných příznivců, nedokázala splnit očekávání širšího publika. Počet hráčů stále klesá a průměr přihlášených již několik měsíců kolísá kolem jednoho a půl tisíce – což je stále třikrát více, než battle royale H1Z1 od stejných vývojářů. Vývojářské studio Daybreak se rozhodlo sérii oživit battle royalem PlanetSide Arena. Nová hra má mít jednotky až po dvanácti lidech, přičemž na jedné mapě má být dohromady kolem tří stovek hráčů – tedy 25 týmů. To už by mohlo znamenat celkem kvalitní řežbu.

PlanetSide Arena se zbaví prvku realtime dynamiky při získávání kontinentů a minimálně pozmění význam outfitů (klanový systém) z předchozích dílů. Další změnou je nově pohled z třetí osoby, což nám servíruje naši postavu v plné kráse, která se nápadně podobá assault mariňákům z Warhammer 40k. Do hry by postupně měly být přidávány stroje z PlanetSide 2, a to i letecké. V ukázce gameplaye vidíme například čtyřkolku Flash nebo lehký tank Lightning. Hra má být předběžně zpřístupněna 19. září a podle roadmapy má být vydána v půlce následujícího roku.

Source :

PCGamer

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na