Domů » Články » Herní novinky » PlayerUnknown’s Battlegrounds chystá turnaj i mikrotransakce. Hráči brojí

PlayerUnknown’s Battlegrounds chystá turnaj i mikrotransakce. Hráči brojí

Jedna z nejprodávanějších her na Steamu bude prodávat bedničky

PlayerUnknown’s Battlegrounds je momentálně nejprodávanějším titulem na Steamu. Pravděpodobně každý o tomto kousku už slyšel, a přinejmenším dvě třetiny našich friendlistů jsou právě teď přímo ve hře. PUBG se těší obrovské pozornosti, tudíž se jako každá velká herní značka objeví i na Gamescomu.

Vývojáři budou na největší herní akci světa hostovat turnaj Gamescom PUBG Invitational, jehož celkový prize pool se vyšplhá na 350 000 dolarů. Kvalifikace do turnaje bude probíhat po dobu Gamescomu na stánku Bluehole. Mimo ně pak tvůrci obsahu z komunity PUBG chystají speciální program pro návštěvníky a náhodné kolemjdoucí.

Peníze na celou akci se studio Bluehole rozhodlo vybrat skrze herní komunitu. V PUBG se objeví tzv. Gamescom Invitational Crate, speciální in-game krabice, jejíž otevření bude stát 2,50 dolaru. Najdete v nich především předměty s různými skiny, přičemž některé z nich nepůjdou sehnat jinak než tímto způsobem. Výtěžek z odemykání beden pak půjde jak na organizaci samotného turnaje, tak na prize pool, a zbytek hodlá studio poslat vybraným charitám.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ODWCbu_cuqk” /]

Nových bedniček však bude více – mimo gamescomové speciální autoři plánují také Wanderer Crate a Survivor Crate. Odemknutí těchto dvou vás nebude stát nic. Dostane se vám dvou dalších nově přidaných skinů, které se inspirovaly kultovním japonským filmem Battle Royale.

Celý systém odemykání beden je ovšem jen součástí testování obchodního modelu. Po Gamescomu je vývojáři hodlají odstranit a už je nebude možné získat ve hře. Podle úspěchu prodejů virtuálních klíčů pak popřemýšlí nad vhodnou formou mikrotransakcí ve hře.

Komunitě PUBG se ovšem myšlenka placených bedniček a klíčů ve hře moc nelíbí. Na redditu se minulou noc objevily rozzlobené příspěvky hráčů, kteří proti implementaci mikrotransakcí brojí, studia Bluehole a jejich nového byznys modelu se zastala jen malá část komentujících. I na twitteru byli pak fanoušci lehce skeptičtí. Asi se není čemu divit – sám Playerunknown slíbil, že během předběžného přístupu nebude do hry přidávat placený obsah.

Čtěte také: Těžký život bezďáka. Na Steam vychází český survival Hobo: Tough Life

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=SjKKbFe61GQ” /]

Source :
Tisková zpráva

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X