Domů » Konec jedné éry. Sony ukončilo výrobu konzole Playstation 3

Konec jedné éry. Sony ukončilo výrobu konzole Playstation 3

Rest in PS3

Historie herních konzolí má své světlé i tmavé chvilky. Vedle velikánů jako Nintendo Entertainment System existují průšvihy typu Ouya nebo Apple Pippin. Playstation 3 se řadí spíše do první kategorie, přeci jen má za sebou působivou dekádu se skvělými prodeji a tunou fantastických her.

Třetí konzole od Sony to ale neměla úplně jednoduché. Do boje se pustila s populárním Xboxem 360, který měl mnohem příjemnější architekturu pro vývojáře. Přesto Japonci tasili pořádné trumfy – největším nejspíše byl bezplatný multiplayer.

Každá konzole má omezený životní cyklus a Playstation 3 není žádnou výjimkou. S příchodem novějšího hardwaru zájem hráčů o starší konzoli pochopitelně výrazně opadl. Vlastně je docela překvapivé, že Sony ukončilo jeho výrobu teprve tento týden.

Rozhodnutí padlo téměř deset let a dva měsíce po uvedení na trh. Na 13 let legendárního Playstationu 2 sice ještě pár měsíců chybí, o úspěchu konzole od Sony ovšem nemůže být pochyb. Konečný počet prodaných konzolí se totiž zastavil na 80 milionech.

Čtěte také: Nevěřte „uniklému“ teaseru z Assassin’s Creed: Origins. Jedná se o fake

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na