Sony se ohledně nové nové PlayStation 5 chce zaměřit hlavně na multiplayer(1 minuta čtení)

Předseda společnosti Sony Interactive EntertainmenShawn Layden navrhl, aby se systém PlayStation 5 soustředil více na hry pro více hráčů, než tomu je u konzole PlayStation 4.

Ohlédneme se trochu zpět. Konzole PlayStation 3 byla zpočátku neúspěšná díky přehnané ceně, nedostatečné rychlosti přenosu dat po síti a přehnaným slibům. Sony se následně rozhodlo zaměřit na hry pro jednoho hráče, které nakonec vydláždily cestu k neuvěřitelnému úspěchu konzole PlayStation 4.

Tituly jako God Of War, Until Dawn, Uncharted 4: A Thief’s End, Marvel’s Spider-Man, nebo Horizon: Zero Dawn ukázaly EA a dalším vydavatelům, že singleplayery nejsou umírající záležitostí. Nicméně v případě nové konzole PlayStation 5 se chce společnost Sony více zaměřit na multiplayerový mod. Tím ovšem nechtějí říct, že by se to mělo ubírat směrem, jakým je třeba PUBG. I nadále to budou příběhové hry na bázi Hollywoodských filmů, jen si je budete moci zahrát s přáteli v kvalitnější formě.
Layden hovořil na konferenci Business Insider o hrách pro více hráčů, jako je GTA 5 Online. Také se zmínil o tom, jak v posledních letech postrádá exkluzivní hry na PlayStation v multiplayeru: „Máme sportovní tituly, závodní tituly, ale to je tak vše. Myslím, že je čas se trochu více zaměřit na to, aby lidé mohli hrát spolu. Ať už přátelé, nebo rodina.“

Kateřina Thorová
Neúprosná moderátorka Twitch a YouTube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.