Domů » Články » PlayStation prodal za první kvartál téměř 100 miliónů her

PlayStation prodal za první kvartál téměř 100 miliónů her

Celý herní průmysl je o číslech a není na škodu se někdy podívat, jak se které společnosti daří. Nyní svoje karty odkryla Sony Interactive Entertainment, tedy herní divize Sony, která se stará o PlayStation.

Hernímu odvětví Sony se totiž velice dařilo a může za to právě i pandemie koronaviru. Díky ní lidé zůstávali doma a tím pádem více nakupovali. Výsledkem je, že za první kvartál, tedy duben, květen a červen, si PlayStation vydělal 5,7 miliardy dolarů. To je pěkná suma, ovšem s prodejem konzolí je to s chystaným nástupem nové generace o něco horší. Za toto období se prodalo pouze 1,9 milionů konzolí, což je téměř o dva milióny méně, než minulý rok. Dohromady pak Sony prodalo přes 112 milionů konzolí.

Hlavním příjmem jsou však samotné služby a hry. Celkem se za poslední kvartál prodalo 91 milionů her na PS4, z toho 18,5 milionu tvořily exkluzivní tituly a 74 procent nákupů bylo pouze digitálních. Během tohoto kvartálu se zvětšil i počet předplatitelů služby PS Plus o 8,7 milionu. Nyní má PlayStation Plus téměř 45 milionů hráčů. Posledním zveřejněným číslem je měsíční počet aktivních hráčů v rámci PlayStation Network, který se vyšplhal na uctivých 113 milionů. Sony nakonec ujistila své investory, že i přes nutnost práce z domova a další omezení, se vydání nové konzole nijak nepozdrží. „V současné době nevznikly žádné velké problémy při vývoji softwaru v našich first party studiích Sony nebo našich partnerů.“

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X