Domů » Články » Herní novinky » Plošinovka Cuphead, inspirovaná starými animáky od Disneyho, vyjde až příští rok

Plošinovka Cuphead, inspirovaná starými animáky od Disneyho, vyjde až příští rok

Dle slov vývojářů se ale dočkáme perfektního produktu.

S retro hrami, kterým často sekunduje „devadesátková“ pixelová grafika, se v posledních letech roztrhl pytel. Pro vývojáře ze studia MDHR je to ale doba nedávná, proto šli ještě hlouběji do minulosti a inspirovali se 30. a 40. lety minulého století. A protože v té době videohry ještě neexistovaly, vypadá plošinovka Cuphead jako animák od Disneyho nebo Fleischera.

A podoba je to perfektní, všechno od animací po ozvučení vypadá přesně jako meziválečné animované filmy. Dokonce i příběh by se v krátkém snímku ze začátků Mickeyho Mouse neztratil. Hlavní hrdinové Cuphead a Mugman prohráli sázku s ďáblem a teď musí plnit jeho příkazy, aby nepřišli o své porcelánové hlavy.

Vytvořit hru s tak silnou stylizací ale není vůbec jednoduché. Vývojáři ze studia MDHR měli v plánu hru vydat již letos, kvůli problémům s časem ale museli datum vydání odsunout na polovinu příštího roku. Nechtěli totiž omezovat svou vizi, a přestože plánovali dostat Cuphead na pulty obchodů kulatých 80 let po roce 1936, rozhodli se ještě jeden rok počkat.

Čtěte také: Adventura Back in 1995 se snaží zachytit kouzlo prvního Playstationu. I s jeho grafikou

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X