Domů » Články » Herní novinky » Vydejte se po stopách Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance. Pomůže vám oficiální průvodce Posázavím

Vydejte se po stopách Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance. Pomůže vám oficiální průvodce Posázavím

Meč a zbroj ale nechte doma. Přiberte tatranky a čutoru s vodou

O českém RPG Kingdom Come: Deliverance koluje mnoho názorů, jednu věc mu ale upřít nelze. Středověkou krajinu středních Čech se vývojářům podařilo zachytit dokonale. Hra tak láká do regionu nejen české turisty. Sám Středočeský kraj, respektive Středočeská centrála cestovního ruchu, si potenciál Kingdom Come uvědomila a ve spolupráci s Warhorse připravila oficiálního průvodce „Po stopách Jindřicha z Kingdom Come: Deliverance”. 

„Propracovaný příběh hlavního hrdiny Jindřicha je zasazen do Posázavských reálií a oživuje nejen historické památky, ale celé vesnice a města. Sázava, Rataje, Talmberk… ať už jste o nich slyšeli nebo ne, poté, co zažijete svět Kingdom Come: Deliverance, budete rozhodně chtít tato místa vidět na vlastní oči. Abychom vám jejich objevování ulehčili, přinášíme trasu po nejvýraznějších místech děje a zároveň střet jejich středověké podoby s někdy krutou realitou dneška,” říká předmluva k průvodci.

Samotný průvodce má podobu mapy ze hry s 10 vyznačenými lokacemi. Ke každému z nich pak po obvodu mapy najdete krátké povídání. Hráčské oko potěší, že je letáček vyvedený v grafice jako vystřižené z interface Kingdom Come. Leták s mapou v plné kvalitě najdete ke stažení zde.

Tento průvodce je rozhodně sympatickým projektem. Je hezké vidět, že i státní instituce se ke Kingdom Come: Deliverance takto hlásí. Navíc se jedná o hezký nápad na výlety a autor článku může potvrdit, že cestování po stopách videoher rozhodně stojí za to. Třeba si někdy uděláme redakční výlet.

Čtěte také: Dnes startuje služba Origin Access Premier. Nabídne přístup ke všem novým hrám od EA

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X