Domů » Články » Herní novinky » Roztomilá hříčka Pode vsází kartu na okouzlující grafiku a kooperaci. Hrát ale můžete i sólo

Roztomilá hříčka Pode vsází kartu na okouzlující grafiku a kooperaci. Hrát ale můžete i sólo(2 minuty čtení)

Kooperativních puzzle her naneštěstí není nikdy dost. Vývojáři z Henchman & Goon jsou si toho plně vědomi, a proto jsme si s radostí na Gamescomu vyzkoušeli Pode, který míchá lehce uchopitelnou hratelnost puzzle titulů, prvky plošinovek a atraktivní vizuální styl. Výsledkem je elegantní kooperativní balík.

V Pode se chopíte dua roztomilých postaviček – malého kamene Buldera a žlutě zářící padlé hvězdy Glo. Každý z nich disponuje sadou odlišných schopností a jen jejich chytré kombinování vám pomůže oživit ducha zapomenuté magické hory. Bulder si moc nezaskáče, protože je těžký, ale umí se proplazit menšími otvory, aktivovat podlažní spínače nebo vyhodit Glo na vysoká místa. Ta je z této dvojice podstatně mobilnější a vyskočí mnohem výše.

Komunikace při řešení těchto hádanek je klíčová, protože s každým vítězstvím postupně přichází i rostoucí komplexita a obtížnost jednotlivých levelů. Pode vsází především na lokální multiplayer, ale myslí i na samotáře. V sólo režimu hrajete za obě postavičky a střídáte je podle potřeby. Není to samozřejmě taká sranda jak ve dvojici, ale jsme rádi, že tu ta možnost je.

I když strávíte většinu času v jeskyních, což může znít monotónně, každou chvíli budete obdivovat jejich zpracování. Prostředí jsou inspirovány švédskou kulturou a uměním s minimalistickým, ale výrazným vizuálním stylem. Díky hře světla a tmy, kontrastním barvám prostředí nebo i malým detailům – jako je oživování okolní flory a rozsvěcovaní jeskyních maleb pomocí vašich schopností – dělá z Pode také líbivou podívanou.

Pode již vyšel tenhle rok 21. června na Nintendo Switch. My jsme ale hráli PS4 verzi, která by se měla dočkat vydání někdy do konce tohoto roku.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=XJOUlxjyTA4&feature=youtu.be” /]

Source :
Vlastní
X
X