Domů » Články » Podívejte se na nové obrázky z chystané Duny

Podívejte se na nové obrázky z chystané Duny

Tvůrci nové adaptace slavného díla Franka Herberta ukázali netrpělivě čekajícím fanouškům nové záběry. Objevily se i informace o změnách u některých postav, které by se některým nemusely líbit. 

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku pokrývá první polovinu knihy, zbytek diváci uvidí ve druhém a závěrečném díle. Na většině zveřejněných fotografií lze vidět hlavní či vedlejší postavy nebo písečné pláně Duny. Natáčení probíhalo v Jordánsku, a tak bylo pro herce obtížné vydržet dlouhé hodiny ve speciálních černých oblecích (stillsuits) a vysokých teplotách. I ty se objevují na obrázcích. 

A nyní ke změnám. Jednou z nich je to, že postava Paulovy matky, Lady Jessicy (Rebecca Ferguson), bude akčnější než v knihách. Jak moc to bude, nikdo netuší, ale napovědět nám může její popis jako „válečné kněžky řádu Bene Gesserit“. I když je tento řád znám spíše pro svou manipulaci ostatních pomocí mysli a taháním za nitky v politice, Jessica se nejspíš zapojí i do fyzického souboje. Další změnou, která ale může fanoušky rozzlobit, je změna pohlaví a rasy u ekologa Dr. Lieta Kynese. Nyní tuto postavu hraje Sharon Duncan-Brewster. Jak vypadá například Baron Harkonnen (Stellan Skarsgård) zatím nevíme. 

Film od režiséra Denise Villeneuvea se chystá do kin 18. prosince.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X