Domů » Články » Herní novinky » Z pohledu Terri Foxx: Tři projekty z Kickstarteru, které vás budou zajímat

Z pohledu Terri Foxx: Tři projekty z Kickstarteru, které vás budou zajímat

O Kickstarteru slýchám ze všech stran. Občas prokliknu nějaký ten odkaz pod trailerem nebo videem, ale nijak víc jsem se o něj nezajímala, ani nepodpořila žádný projekt. Než po mě ale začnete házet kamením, dočtěte prosím alespoň tento článek, kde vám představím vám tři tituly, které mě zaujaly…

Born Punk
Tohle by měla být klasická cyberpunková point-and-click adventura ve stylu 90. let. Odpovídá tomu i grafika, o kterou se postaral Indrek Plavutski.

Ujmete se role Eevi Rinasdottir, bývalé korporátní bojové hackerky, nedobrovolně rekrutované molochem Mitsotomo, která ale musela po deseti letech z firmy odejít. Nyní pracuje v baru svého nevlastního otce a po nocích získává citlivá data náhodných cílů, aby si splnila svůj sen – vrátit se do Mitsotomo a k životnímu stylu, na který si zvykla.

Ve chvíli, kdy ji potkáváme vypadá zrovna jako já, než jsem přestala pít (nevěřte jí, nepřestala! – pozn. red.), totiž s pořádnou kocovinou po pařbě, kde vypila „cosi zeleného“. Chystá se do práce, ale neví, že její mozkový implantát napadla neznámá entita.

Vývojáři Insert Disk 22 slibují dnes již obligátní volby a následky, propracovaný svět a lore, plus příběh s humornými podtóny. O hudbu se postaral nejen Jeff Kurtenacker (Wildstar, World of Warcraft), přidali se i dva další hudebníci, Javier Morales a Greetings Program.

Všechny postavy by měly být nadabované. Postavě Eevi propůjčila hlas Linsay Rousseau (Elder Scrolls: Legends, Fallout 76, Sailor Moon).

Teď můžete prokliknout odkaz na stránky Born punku, nebo si přečíst o něčem ještě zajímavějším:

Sacred Fire
Sacred Fire má být podle slov tvůrců „psychologické RPG o pomstě a loajalitě“, které láká nejen na to, že ho dělají slovenští Poetic Studio, ale i na to, že se na dabingu hry podílel Doug Cockle, hlas anglické verze slavného zaklínače Geralta z Rivie.

V této hře bude řešení problémů a sporů záležet nikoliv na zbraních, útocích a druzích poškození, ale na psychologii postav. Stejně jako v životě nezačínáte jako slavný vůdce, to si musíte zasloužit pomocí vlivu, sebekontroly a vůle.

Řím se snažil uchvátit Kaledonii tak dlouho, co si lidé pamatují. Pohlcení zbytku Británie brání jen zuřivý odpor.
V Dunaddu, hlavním sídle vaší říše, nastaly obtíže, když se k moci dostala pomstychtivá královna Morrigan. Dokážete sjednotit kmeny?

Gameplay se má skládat ze dvou fází: V příběhové řešíte problémy bojem nebo rozhovorem, přičemž vybíráte z několika možností. Nejde jen o přežití, získat musíte i slávu a důvěru svých spolubojovníků.
Druhá fáze se odehrává v pevnosti, kde probíhá taktizování, politické rozhovory a správa zdrojů.

Souboj kombinuje vyprávění a taktiku, vaše emoce jsou jak zbraní, tak i slabinou. Hněv sice dá úderům větší sílu, ale zároveň se stanou méně přesnými. Odkaz na Kickstarter zde.

A nyní přichází zlatý hřeb:

Crossroads Inn
Tadá! Už jste někdy viděli fantasy simulátor hostince? Já ne. Vy, jakožto majitel hospůdky v srdci země Delcrys, se budete snažit zvednout svůj podnik z popela a udělat z něj prosperující podnik, ve kterém nebudou pobývat jen ti samí „stálí zákazníci“ nízkých mravů, ale i boháči a šlechtici. Budete moci svojí tavernu rozšiřovat, nabízet služby zákazníkům, najímat zaměstnance a bojovat o prestiž. Vaší zbraní bude chutné jídlo a nejlepší pivo v okolí.

V příběhové kampani si zahrajete za pomocníka, pracujícího v hostinci svého strýce Martyna. Jednoho dne vám Martyn předá nejen svoji živnost, ale i pravdu o vašem původu. A tady přichází ta ohraná část příběhu, a to, že jste synem krále Owena, který vás ukryl před vrahy.

Inu, příběh asi nebude nejsilnější stránkou hry. Tou by mohl být sandboxový mód, samotný manažerský simulátor zmiňovaný na začátku. Ten bude dokonce okořeněný o náhodné události (např. uvidíte obsah truhly, jež náleží dvěma podezřelým mužům).

O hudbu se postará – a teď pozor – Marcin Przybyłowicz, autor hudby k Zaklínači. Není to paráda? Klikněte si…

X