Domů » Články » Zpět do regionu Kanto! Pokémon: Let’s Go, Pikachu! půjde propojit i s Pokémon Go

Zpět do regionu Kanto! Pokémon: Let’s Go, Pikachu! půjde propojit i s Pokémon Go

Japonské potvůrky jsou tu s námi už přes dvě dekády, stále se jich ale někteří hráči (včetně mě) nedokážou nabažit. Do této chvíle RPG série vévodila jen kapesním konzolím od Nintenda, brzy se ovšem pokémoni objeví i na hybridním Switchi. Jak se nám líbilo gamescomové demo Pokémon: Let’s Go, Pikachu!, které jsme si mohli vyzkoušet?

Nutno hned v úvodu dodat, že se nejedná o další přírůstek do hlavní pokémoní série jako spíše její předvoj toho, co má přijít v následujících letech z dílem studia Game Freak. To ovšem ani zdaleka neznamená, že by Pokémon: Let’s Go, Pikachu (či Eevee, nemůžete-li přijít elektrickému hlodavci na chuť) nebylo plnohodnotným titulem. Jen se z hlediska hratelnosti liší od toho, co znáte z Game Boye či Nintenda DS a 3DS.

Autoři jako ústřední kontinent zvolili Kanto, hráči se tak mohou těšit na prapůvodní (a dle ohlasů také nejoblíbenější) katalog prvních 151 Pokémonů. Demo mě sice nepustilo mimo lesík v úvodní lokaci, i tak jsem v něm strávil pohodovou půlhodinku chytáním potvůrek a již tradičním zápasením s nezletilými trenéry, kteří si sami koledovali o přesdržku.

Asi jste si sami vydedukovali, že hlavní náplň se nijak neliší od ostatních her. Chytání pokémonů je zde poněkud triviální a do značné míry převzaté z Pokémon Go – prakticky stačí párkrát hodit pokéballem a potvůrka je vaše. Souboje naštěstí zase čerpají z tradiční RPG série, o tahové matche tedy nepřijdete.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=9jRtpMKLsts” /]

Zde ovšem přichází na scénu samotné Nintendo Switch. Dle očekávání máchnutím Joy-conu házíte pokébally na načapané potvůrky. Stejně tak můžete Let’s Go Pikachu & Eevee hrát na jediném Joy-Conu, jak to bývá u spousty dalších her pro Switch. Zde vývojáři umně zúročili přednosti konzole.

Nemůžu také nezmínit ovladač ve tvaru pokéballu, který se má prodávat samostatně. Poké Ball Plus toho umí docela hodně – nejenže s ním překvapivě pohodlně ovládáte svou postavu i herní rozhraní, skrývá v sobě také HD Rumble z Joy-conu a malý repráček.

Chytání pokémonů je díky němu hned větší zábava a sám jsem po několika hodech napjatě držel pokéball u ucha a čekal, dokud se neozvalo ono uspokojivé „cvaknutí“ (načež jsem se pokaždé dočkal nadšeného potlesku vývojáře z Game Freaku, který seděl opodál). Poké Ball Plus půjde propojit i s mobilním AR titulem Pokémon GO a přenášet si potvůrky i předměty z jedné hry do druhé.

Trošku mě mrzí, že jsem si ze hry nevyzkoušel více, jelikož mě zajímaly ještě souboje v gymech a evolvování mých pokémonů. Co se dá dělat, musím si ještě nějaký ten pátek počkat – Pokémon Let’s Go Pikachu! & Eevee! vychází 16. listopadu tohoto roku exkluzivně na Nintendo Switch.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=xi-ABwVPtF8″ /]

Source :

Vlastní

X