Domů » Články » Herní novinky » Pokémon Sword & Shield: Které Pokémony potkáme v regionu Galar?

Pokémon Sword & Shield: Které Pokémony potkáme v regionu Galar?

Proč jsou všichni noví Pokémoni tak roztomilí?

Chvilku nebudeme přemýšlet o plánovaném nepřidání některých starších Pokémonů do hry Pokémon Swords and Shield a podíváme se raději na tři nově oznámené. Představeny byly na oficiálním Twitteru Pokémon, kde i poprvé padla zmínka takzvaného Gigantamaxingu.

Nedávno jsme se v novém traileru dozvěděli o Dynamaxingu, fenoménu, který se nejčastěji děje Pokémonům z regionu Galar, díky kterému se zvětší jejich velikost a síla. Gigantamaxing je vzácnější odrůda Dynamaxingu – oproti němu se Pokémon nejen zvětší, změní se mu ale i podoba a hlavně může použít G-Max schopnost, ta je specifická pro každý druh Pokémonů.
První Pokémon je Rolycoly, 12 kilogramový Rock type se speciální schopností Steam Engine. Před asi sto lety měla Rolycolyho v domácnosti každá rodina. Využívali totiž uhlí, které z něj padalo, na vaření a topení v kamnech. Když ho při souboji zasáhne soupeř ohnivým nebo vodním útokem, zaktivuje svoji schopnost Steam Engine – díky té se jeho útoky a pohyby velmi zrychlí.

Druhý nový Pokémon je Alcremie a její speciální schopnost se jmenuje Sweet Veil. Mít Alcremie za Pokémona je snem každého cukráře, umí totiž vytvářet lahodnou šlehačku, která se hodí na každý dezert. Tuto šlehačku používá také při souboji, aby zaslepila protivníka.

Dalším Pokémonem (a mým důvodem k předobjednávce) je
Yamper, roztomilý Electric type Puppy Pokémon se speciální schopností Ball Fetch. Yamper rád běhá za auty, lidmi a dalšími Pokémony. Svým během tenhle pejsek vytváří elektřinu, proto se nelekněte, když vás bude pronásledovat a budou z něj létat jiskry.

Čtvrtým a posledním Pokémonem je Duraludon, Steel Dragon type, se schopnostmi Light Metal a Heavy Metal. Duraludon je sice z kovové slitiny, i tak je ale jeho tělo překvapivě lehké, což mu umožňuje rychlý pohyb při každodenních soubojích s Tyranitarem. Bohužel je jeho kůže dost náchylná na korozi a snadno rezne, proto se tyto Pokémoni schovávají během deště v jeskynních a horách.

Pokémon Sword and Shield vyjdou 15. listopadu 2019 na Nintendo Switch.

X