Domů » Články » Pokračování Spider-mana potvrdilo Doctora Strange a naznačuje inspiraci kontroverzním komiksem

Pokračování Spider-mana potvrdilo Doctora Strange a naznačuje inspiraci kontroverzním komiksem

Obsazení třetího Spider-Mana od Marvelu začíná vypadat opravdu zajímavě. Po znovu-obsazení Jamieho Foxxe do role Electra, se vrací i Benedict Cumberbatch jako oblíbený Sorcerer Supreme. Naznačuje to snad, že by mohlo jít o adaptaci komiksu One More Day?

Právě tento komiks je jedním z těch nejkontroverznějších, které kdy vznikly. Odehrává se po událostech komiksu Civil War 2, kde se Peter Parker odmaskoval a zveřejnil svou identitu. Tohoto rozhodnutí pak časem lituje a oddělí se od SHIELDu. Je tak pronásledován jak vládou, tak i svými tradičními nepřáteli. Bod zlomu nastane, když je zavražděna tetička May. Peter je nucen uzavřít smlouvu s ďáblem (doslova), když se mu zjeví Mephisto ve formě malé holčičky a nabídne mu, že vymění život May za jeho manželství s Mary-Jane. V tento moment, se začně měnit realita a Peter si uvědomí, že to asi nebylo to nejlepší řešení.

Upřímně, zní to dost ulítle a nemyslíme si, že by mělo jít o přímou filmovou adaptaci. Přece jen Peter sotva začal chodit s MJ, takže k manželství mají opravdu daleko. Na druhou stranu J.J.Jameson na konci druhého Spider-Mana odhalil Peterovu totožnost. Je téměř jisté, že se tak bude snažit bránit a vyvrátit tyto informace, aby ochránil své nejbližší. V komiksu One More Day dokáže zvrátit toto odhalení společně s Doctorem Strangem za pomoci vědy a magie.

Uvedení třetího Spider-Mana (17.12.2021) nyní časově spadá mezi seriál WandaVision a film Doctor Strange in the Multiverse of Madness. A my se tak ptáme, jestli zde opět nedojde k nějaké manipulaci s časem nebo realitami, aby se odčinily události z minulosti. Dostaneme filmovou obdobu Into the Spider-Verse? Už teď vzniká spousta teorií a dohadů, že by se ve snímku mohli objevit Andrew Garfield i Tobey Maguire jako Spider-Mani z jiných realit. Dříve se též spekulovalo o návratu Charlieho Coxe do role Matta Murdocka a.k.a. Daredevila, který měl být Peterovým právníkem.

Vypadá to, že multivesmír, cestování dimenzemi a kvantová říše se stávají pojítkem čtvrté fáze MCU. Tak doufejme, že k tomu Marvel přistoupí zodpovědně, protože přílišné cestování časem ve filmech přeci jen spíše škodí.

První vlaštovkou v tomto směru by se měl stát seriál WandaVison, který uvede Disney+ již na konci roku 2020.

Source :
Avatar
Written by
Marvel a Star Wars nerd, filmy, seriály, hry, ...

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X