fbpx

Čeští kriminalisté zabavili hry za 20 000 korun pro své vlastní potřeby. Hrozí jim vězení

Kreativní způsob, jak se dostat k novým hrám

Že policie zabavuje nelegální zboží, není kdovíjak překvapivá informace. Dva čeští kriminalisté ovšem zneužili svých pravomocí a ve volném čase zabavili… no, pár aktuálních herních pecek. Hravým provinilcům v uniformách nyní hrozí zákaz činnosti i odnětí svobody na pět let, uvádí tisková zpráva Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Nutno uznat, že šlo o kreativní přístup, jak se dostat k novým titulům zdarma. Ve svém volném čase se oba muži sešli s mladíkem, který nabízel na internetu legálně získané konzolové hry. Představili se pod smyšlenými jmény, předložili originály svých odznaků a s pomocí falešného, avšak legitimně vyhlížejícího protokolu na hlavičkovém papíře Policie ČR mu oznámili, že zabavují více než třicet nosičů s aktuálními peckami.

Důvodem pro vydání zboží byla smyšlená informace, že nosiče pocházejí z trestné činnosti. Hodnota zabavených her se podle vyšetřování vyšplhala na téměř 20 tisíc korun. „Příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů se před třemi dny podařilo získat operativní informaci o podezření z trestné činnosti dvou kriminalistů v Mostě. Okamžitě byly zahájeny úkony trestního řízení, které vyústily ve velmi rychlé zadržení dvou příslušníků Služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR Most,“ dodává GIBS ve své tiskové zprávě.

„Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce,“ informuje bezpečnostní sbor na svých stránkách.

Vyšetřovatel již oba kriminalisty-pařany obvinil ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a z podvodu ve spolupachatelství. Oběma tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let, případně zákaz činnosti. Jak je vidět, videohry se mohou stát objektem trestné činnosti i mimo torrentovou síť a jiná pirátská útočiště.

Čtěte také: SOUTĚŽ – Vyhrajte se SkillZone podcastem hrnek Far Cry 5 a další… náhodné ceny!

Zdroj:

GIBS.cz

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.