Domů » Články » Čeští kriminalisté zabavili hry za 20 000 korun pro své vlastní potřeby. Hrozí jim vězení

Čeští kriminalisté zabavili hry za 20 000 korun pro své vlastní potřeby. Hrozí jim vězení

Kreativní způsob, jak se dostat k novým hrám

Že policie zabavuje nelegální zboží, není kdovíjak překvapivá informace. Dva čeští kriminalisté ovšem zneužili svých pravomocí a ve volném čase zabavili… no, pár aktuálních herních pecek. Hravým provinilcům v uniformách nyní hrozí zákaz činnosti i odnětí svobody na pět let, uvádí tisková zpráva Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Nutno uznat, že šlo o kreativní přístup, jak se dostat k novým titulům zdarma. Ve svém volném čase se oba muži sešli s mladíkem, který nabízel na internetu legálně získané konzolové hry. Představili se pod smyšlenými jmény, předložili originály svých odznaků a s pomocí falešného, avšak legitimně vyhlížejícího protokolu na hlavičkovém papíře Policie ČR mu oznámili, že zabavují více než třicet nosičů s aktuálními peckami.

Důvodem pro vydání zboží byla smyšlená informace, že nosiče pocházejí z trestné činnosti. Hodnota zabavených her se podle vyšetřování vyšplhala na téměř 20 tisíc korun. „Příslušníkům Generální inspekce bezpečnostních sborů se před třemi dny podařilo získat operativní informaci o podezření z trestné činnosti dvou kriminalistů v Mostě. Okamžitě byly zahájeny úkony trestního řízení, které vyústily ve velmi rychlé zadržení dvou příslušníků Služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR Most,“ dodává GIBS ve své tiskové zprávě.

„Svým jednáním kriminalisté hrubě porušili povinnosti příslušníků policie, jednali v rozporu se služebními předpisy i zákony. Činnost svěřenou do pravomoci policie tak vykonávali bez právního důvodu a v úmyslu se obohatit. Oba jsou stíháni na svobodě a případ je nadále v našem vyšetřování pod aktivním dozorem příslušného státního zástupce,“ informuje bezpečnostní sbor na svých stránkách.

Vyšetřovatel již oba kriminalisty-pařany obvinil ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a z podvodu ve spolupachatelství. Oběma tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na pět let, případně zákaz činnosti. Jak je vidět, videohry se mohou stát objektem trestné činnosti i mimo torrentovou síť a jiná pirátská útočiště.

Čtěte také: SOUTĚŽ – Vyhrajte se SkillZone podcastem hrnek Far Cry 5 a další… náhodné ceny!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=h_D3VFfhvs4″ /]

0 0 vote
Article Rating
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X