fbpx

Polovina hráčů na Steamu už přešla na Windows 10

Výsledky anonymního průzkumu mezi hráči

Aby měli lidé z Valve přehled o masách, které každodenně navštěvují jejich herní službu Steam, a současně drželi krok s dobou, získávají z herních sestav pařanů informace o využívaných komponentech, systémech a rychlosti připojení. Hráči tyto údaje poskytují dobrovolně a zcela anonymně. 

Podle dat získaných za prosinec je vidět, že většina hráčů na svých herních strojích nešetří a snaží se jejich vnitřnosti obměňovat o technologicky vyspělejší kousky. Jelikož se dotazník zaměřil na opravdu velkou škálu parametrů, můžeme zjistit, že například nejoblíbenějším grafickým čipem je NVIDIA GeForce GTX 970.

Velká část hráčů také sází na čtyřjádrové procesory a ještě větší množství má na svém zařízení nainstalovanou nejnovější verzi OS od Microsoftu – tedy Windows 10. Do jisté míry jde o překvapivý údaj vzhledem k tomu, jak často na W10 hráči nadávají, ať už kvůli špatné symbióze s hrami, nebo otravnými (a mnohdy jimi nevyužívanými) službami a nahodilými aktualizacemi.

Pokud vás zajímá, jestli ostatní hráči používají obdobné komponenty jako vy, a nebo jste pouze zvědaví, co vše se v posledním provedeném průzkumu skrývá, podívejte se do zveřejněných výsledků průzkumu sami. Škoda jen, že Valve čas od času neodhalí, kolik finančních prostředků zákazníci běžně v této herní službě utopí. Možná i toho se někdy v budoucnu dočkáme.

Čtěte také: Hráči skrze Steam Awards ocenili i české vývojáře. Získali hned dvě ceny

Zdroj:

Steam

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.