Domů » Články » Filmy a seriály » Postapokalyptická vize budoucnosti The Stand představuje své hrdiny a záporáky

Postapokalyptická vize budoucnosti The Stand představuje své hrdiny a záporáky

Seriálová adaptace knihy mistra hororů Stephena Kinga The Stand je za chvíli tady. Na CBS All Access 17. prosince 2020 proti sobě stanou v boji dobra a zla Whoopi Goldberg jako Mother Abagail a Alexander Skarsgård jako Randall Flagg, the Dark Man.

Postapokalyptická vize budoucnosti zobrazuje náš svět, v němž 99,4 % lidstva (King je prostě fanoušek random čísel) zemřelo na novou nákazu. Přeživší jsou rozděleni do dvou skupin, které spolu nevyhnutelně musí svést finální bitvu mezi dobrem a zlem.

Whoopi Goldberg jako Mother Abigail

Seriál režíroval a částečně napsal Josh Boone, režisér The New Mutants, který na tomto projektu pracuje od roku 2014. Od té doby se ale leccos změnilo – původně se třeba snažili tuhle 800 stránkovou knížku nacpat do jednoho celovečerního snímku, protože to vždycky dopadá dobře, že.

Karty se ale zamíchaly a máme tu, díky bohu, další seriálovou adaptaci. V roce 1994 už totiž podle Kingovy knížky The Stand vznikla docela povedená čtyřdílná televizní mini série s Gary Sinisem a Molly Ringwald v hlavních rolích, ke které King upravil scénář.

Alexander Skarsgård jako Randall Flag

Na novém televizním seriálu se ale také podílel autor knižní předlohy. Stephen King přiznal, že nikdy nebyl spokojený se závěrem své knihy, z roku 1978, takže pro nový televizní seriál přepsal konec. Tak se necháme překvapit, a vy si zatím užijte trailer.

Avatar
Written by
Milovnice hororů a béčkových filmů se slabostí pro divné, bizarní a pofidérní snímky.

Líbí se vám novinka?

1 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X