Domů » Články » Herní novinky » Potvrzeno. Cyberpunk 2077 dostane oficiální české titulky

Potvrzeno. Cyberpunk 2077 dostane oficiální české titulky

Radostná zpráva pro všechny našince

Překlad velkých RPG je bezesporu řehole. Převést do češtiny kvanta dialogů a textu se ne vždy vyplácí, a tak na to mnohdy ani nedojde. Jednou z výjimek je už od prvního dílu série Zaklínač. Otázkou tedy bylo, zda naváže CD Projekt RED na tuto milou tradici i se svým dalším titulem Cyberpunk 2077. A jak je již z titulku článku jasné, tak ano – naváže.

Jelikož pořádně nevíme, v jakém stádiu vývoje se Cyberpunk 2077 doopravdy nachází, těžko lze odhadnout, kdy by nás o podporovaných jazycích sám od sebe informoval polský vydavatel. Naštěstí se najdou zvídaví uživatelé oficiálního fóra CD Projektu RED a také ochotní moderátoři s těmi správnými informacemi. Když se uživatel s přezdívkou peronat0r zeptal, zda bude hra mít španělský dabing (ano, bude, pokud vás to zajímá), obdržel poměrně podrobnou odpověď.

Cyberpunk 2077 se nedrží zpátky, ani co se lokalizace týče, a bude podporovat 16 světových jazyků, z toho 6 pouze s titulky a 10 i s dabingem. Nejlepší zprávou jsou samozřejmě české titulky, zajímavě zní ale i polský dabing. V sérii Zaklínač byl totiž podle mnohých lepší než ten anglický. Uvidíme, zda se bude tato situace opakovat i ve hře, která není zasazená do země inspirované východní Evropou.

Zatím nebylo oznámeno, kdo bude mít český překlad na starosti. Nebudeme se ale zlobit, pokud to bude tým Filipa Ženíška, který má svědomí skvělý překlad Zaklínače. O slastech a strastech této činnosti si můžete přečíst zde.

Čtěte také: A špína je pryč. Middle-earth: Shadow of War se kompletně zbavil mikrotransakcí a lootboxů

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=8X2kIfS6fb8″ /]

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X