Domů » Články » Filmy a seriály » Filmové tipy » VELKÝ PŘEHLED: Které filmy jsou odloženy a co jde do kin ještě letos?

VELKÝ PŘEHLED: Které filmy jsou odloženy a co jde do kin ještě letos?

Filmový průmysl není kvůli pandemii COVIDu v nejlepší pozici. Studia neustále odsouvají vydání nových filmů a kina jsou ve většině světa zavřená. Pojďme se podívat na aktuální informace o velkých filmech, jak to vypadá s datem jejich vydání.

Po celém světě platí restrikce proti shromažďování lidí a pořádání kulturních akcí a negativně ovlivňuje. Například britský gigant CineWorld oznámilo zavření všech 128 kin v celé zemi jen pár hodin po zprávě o odložení nejnovějšího Jamese Bonda. Některé snímky jsou vydávány digitálně, ale tato forma nikdy nemůže studiům nahradit příjmy ze vstupného v kinech.

Letní blockbuster TENET od Christophera Nolana byl považován za zachránce filmového průmyslu. První velký film, který bude uveden v kinech a naláká lidi zpět do sálů. Bohužel se tak nestalo a se současným celosvětovým výdělkem pouhých 300 milionů dolarů zůstal daleko za očekáváním. Žádná spása se tedy nekonala a se začínající druhou vlnou pandemie, lidé do kin prostě nechodí, protože chybí nějaký velký filmový trhák.

I tak se ale najde pár vlaštovek, které bychom podle současných informací měli spatřit na plátnech kin ještě letos.

Pro balík prachů – 8. Říjen 2020

Tento žánr bychom už mohli nazvat jako “akčňák s naštvaným důchodcem”. Liam Neeson se tentokrát představuje jako vysloužilý zloděj, který se chce na stará kolena změnit a přihlasí se dobrovolně FBI. Ale to by nebyli peněz chtiví a zkorumpovaní agenti, aby se nesnažili získat všechny jeho nakradené peníze pro sebe.

Greenland: Poslední úkryt – 15. Říjen 2020

Gerard Butler se vrací po filmu Geostorm (2017), kdy zastavil zneužití satelitu na ovládání počasí. Tentokrát se vydává na úprk před kometou z vesmíru. Zvládne se svou rodinou najít bezpečný úkryt a přečká tak nevyhnutelnou apokalypsu?

Duše – 20. Listopad 2020

Duše je již 23. příspěvkem od studia PIXAR. Tentokrát v hlavní roli (dabuje Jamie Foxx) potkáváme jazzového hudebníka, který se ocitne v jiné dimenzi a snaží se dostat zpět na Zemi. Film prozkoumává podstatu lidské duše a co člověka dělá tím, čím je.

Free Guy – 10. Prosinec 2020

Ryan Reynolds je oživlá NPC postava, která si začne dělat co chce v multiplayerové střílečce. Akční komedie co si vezme na paškál herní mechaniky a herní průmysl obecně.

Smrt na Nilu – 17. Prosinec 2020

Slavný detektiv Hercule Poirot (Kenneth Branagh) se tentokrát snaží vypátrat vraha na jeho dovolené v exotickém Egyptě. Za příběhem plného zvratů, kde vrahem může být kdokoliv, stojí stejní tvůrci jako u předchozího filmu Vražda v Orient Expresu (2017).

Wonder Woman 1984 – 25. Prosinec 2020

Všemi oblíbenou Amazonka potkáváme tentokrát v 80. letech, kde musí čelit novým nepřátelům v podobě Cheetah (Kristen Wiig) a Maxe Lorda (Pedro Pascal). Chris Pine se vrací v roli Steva Trevora a bude zajímavé, jak se tento oživlý (?) veterán z první světové války, zabydlí ve zcela nové době.

ODLOŽENÉ FILMY

Kingsman: První mise – 12. Únor 2021

Krotitelé duchů: Odkaz – 5. Březen 2021

Morbius – 19. Březen 2021

Tiché místo: Část II – 23. Duben 2021

Black Widow – 7. Květen 2021

Spirála strachu: Saw pokračuje – 21. Květen 2021

Godzilla vs. Kong – 21. Květen 2021

Rychle a zběsile 9 – 28. Květen 2021

Venom 2: Carnage přichází – 25. Červen 2021

Top Gun: Maverick – 2. Červenec 2021

Expedice: Džungle – 30. Červenec, 2021

Duna – 1. Říjen 2021

Eternals – 5. Listopad 2021

Candyman – neurčito v 2021

Francouzská depeše – neurčito

Už teď víme, že současná produkce filmů je též ovlivněna a tak se už teď posunují další termíny vydání. Na další očekávané filmy ze světa Marvelu, DC, Star Wars, Avatar si tak budeme muset ještě chvíli počkat, než se průmysl dostane opět do životaschopného stavu.

Source :
Avatar
Written by
Marvel a Star Wars nerd, filmy, seriály, hry, ...

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X