“Press F to Pay Respect.” Hráči uctili památku Karla Gotta(1 minuta čtení)

Česko zachvátila smutná zpráva o úmrtí zpěváka Karla Gotta, načež hráči videoher sdíleli kondolence po svém, skrze inspiraci ze série Call of Duty. Zatímco běžný smrtelník překonal svůj žal, aby klikl na brečícího smajlíka, hráči s pokorou stiskli klávesu “F”. 

Zkratku F začali postovat videoherní nadšenci na sociálních sítích, aby uctili památku českého Elvise, kterému bylo přezdíváno Frank Sinatra východu. Stejně jako zkratka R.I.P má původ z latinského requiescat in pace (odpočívej v pokoji) má i zkratka F ten svůj. “Press F to pay respect” zní legendární hláška, podklad mnoha memes, z Call of Duty: Advanced Warfare. Objevila se v příběhové animaci z pohřbu vojína Willa Ironse, kde mu stisknutím klávesy “F” můžeme složit respekt. F pro Vás, Mistře.


Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na