Domů » Články » Při přenosu kvalifikací v Dota 2 reagovali fanoušci v chatu na nepokoje v Hong Kongu

Při přenosu kvalifikací v Dota 2 reagovali fanoušci v chatu na nepokoje v Hong Kongu

“FREE HONG KONG” bylo jedno z hesel, které zaplavilo kvalifikační přenos The International 2019, jehož hlavní část začíná za pár dní. Fanoušci při vysílání zápasu projevili sympatie s demonstranty v Hong Kongu.

Jen pár dní nás dělí od letošního šampionátu The International 2019 v Dota 2, přičemž je již teď jasné, že půjde o nejlukrativnější esportovou událost letošního roku. Alespoň co se týče celkové výherní částky, která je momentálně na sumě 33 milionů dolarů (přibližně 760 milionů korun) a crowdfundingová sbírka ještě pokračuje do konce samotného turnaje.

Během přímého přenosu kvalifikačních kol na Twitchi byl chat zaplaven hesly, podporující hongkongské demonstranty. Objevoval se slogan “Spam this King Kong to free Hong Kong” v doprovodu emoji gorily nebo emoji Medvídka Pú, který je na internetu používán jako humorné vyobrazení čínského prezidenta Xi Jinpinga. Moderátoři chatu pak začali “politické spamery” banovat, což může vést ke spřádání konspirace o vlivu Číny na letošní turnaj, jakožto pořadatelské země. Pravděpodobnější možnost však je, že moderátoři se rozhodli vrátit diskuzní téma zpět k samotnému šampionátu. Protesty v této asijské metropoli trvají už několik měsíců a proti demonstrantům místní policie nasadila i slzný plyn. Fanoušky popudilo, že letošní International probíhá v nejlidnatější čínské metropoli Šanghaj, přičemž protesty v Hong Kongu vznikly kvůli orientace vedení města blíže k Číně.

Source :

Kotaku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X