Domů » Články » Jste příliš dobří v Battlefieldu 1? Můžete dostat ban, varují špičkoví hráči

Jste příliš dobří v Battlefieldu 1? Můžete dostat ban, varují špičkoví hráči(2 minuty čtení)

Anti-cheatovací algoritmus zamyká účty šikovným hráčům

Obsazení předních příček tabulek v Battlefieldu 1 mělo pro některé profesionální hráče nemilou dohru. Kupodivu ne kvůli rozjařeným dětem, které obviňovaly profíky z podvádění a spaly s jejich matkami. Roli herního inkvizitora totiž přebral oficiální anti-cheatovací program.

Hlídací pes FairFight vyhodnocuje předpokládaný výkon hráče a za pomoci neznámého algoritmu ho porovnává s výslednou tabulkou. – příliš vysoké odchylky pak trestá. Sérii doprovází už od dob Battlefieldu 3 a doposud s ním nebyly žádné větší problémy. Podle rostoucího počtu stížností na redditu ale ochrana proti podvodníkům přestává správně fungovat.

Příkladem je hráč MInidoracat, který se aktuálně řadí v desítce nejlepších hráčů Battlefieldu 1 z celého světa. Minulý měsíc odcházel z jednoho matche s fantastickým skóre 202 zabití a 8 úmrtí, především díky mistrnému pilotování bombardéru. FairFight ale jeho výkon vyhodnotil jako podvodný a napálil hráči permanentní ban. Program začal zamykat účty i horším hráčům a jejich stížnosti se rychlým tempem kumulují na redditu. Někteří z nich se přímo ozvali EA, herní vydavatel ale problémy s anti-cheatovacím programem zatím nijak nekomentoval, přestože je údajně řeší.

Něčím podobným si prošel i hráč kl-Spazmo, který si vysloužil nečekaný ban poté, co vybojoval podobné skóre. Mrzuté to bylo především proto, že do Battlefieldu investoval téměř tři tisíce hodin a patřil k výrazným veteránům série. Profík se naštěstí dobral šťastného konce a vývojářský tým okolo producenta z DICE Aliho Hassoona, který si případu všiml, obnovil kl-Spazmovi a jeho kamarádovi účet i veškeré statistiky.

Je tedy velice pravděpodobné, že se i MInidoracat dočká návratu na bojiště první světové války. Jeho kolega kl-Spazmo dodává, že si povedené zápasy už pro jistotu nahrává, aby v budoucnu snáz předešel podobným nepodloženým banům, a urguje EA i DICE, aby problém s programem vyřešili co nejdříve.

Čtěte také: Letos nevyjde žádný Battlefield, tvrdí EA

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X