Domů » Články » Připravte si Pokébally – první záběry z mobilního Pokémon Go jsou venku

Připravte si Pokébally – první záběry z mobilního Pokémon Go jsou venku

My chtěli být ti nejlepší, jako nikdo před námi.

Od oznámení Pokémon Go už uběhlo více než půl roku, na povrch během té doby nevyhřezlo nic, co by stálo za zmínku. Šestiminutový Pokémon Direct nás spíše rozladil a po zrušení přednášky o hře na GDC jsme si nebyli jistí, zdali projekt nesabotovali Rakeťáci. Naštěstí ne.

Důkazem je gameplay video z SXSW Expo, kde vývojáři z The Pokémon Company a Nianticu mluvili právě o Pokémon Go. Podle všeho jsou pořízené záběry pravé a my konečně můžeme mít hrubou představu, jak bude hra vypadat.

Video demonstruje chytání travního Pokémona Ivysaura na reálném trávníku. K tomu, abyste ho zařadili do své sbírky, musíte mít slušnou mušku a zásobu Pokéballů. Zdali bude třeba oslabit protivníka dřív, než po něj nějaké hodíme (jak tomu je třeba v hlavních Pokémon hrách pro Nintendo zařízení), je stále velkou neznámou.

Stejně tak není jasné, jak bude vypadat obchodní model. Nejpravděpodobněji se budou muset dokupovat Pokébally za fixní částku, i to jsou ovšem spekulace. Moudřejší budeme nejspíše až na E3, kde by se Pokémon Go měl objevit.

Hra je vyvíjena zkušenými autory z Niantic Labs (Google), kteří mají za sebou herní augmentovanou realitu Ingress. Pokémoni by měli fungovat na stejném principu – za pomocí GPS budete stopovat jednotlivé potvory v reálných lokacích, podle nejdivočejších domněnek chtějí vývojáři dosáhnout takové imerze, travní typy bude třeba hledat v lese, temné v noci a tak dále. Jen nevíme, jestli se nám chce na vulkány pro ohnivé Pokémony…

Pokémon Go by měl vyjít letos na iOS a Android zařízení zcela zdarma coby další titul k oslavám 20. narozenin fenoménu. Více o hře si můžete přečíst v našem starším článku.

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na