Domů » Články » Programátor ztratil hru, kterou napsal v dětství, našel jí díky streamerovi

Programátor ztratil hru, kterou napsal v dětství, našel jí díky streamerovi(2 minuty čtení)

Který začínající programátor nikdy nezkusil napsat nějakou hru nebo program? I když se často jedná o nedodělky, některé z nich mají zajímavý příběh, jako například RPG The Golden Flute IV: The Flute of Immortality. 

Zatímco někdo si své poklady schová, jiný je smaže a snaží se zapomenout, že kdy existovaly. Rick Brewster (tvůrce Paint.NET) nepatřil ani do jedné z těchto skupin. V roce 1994, ve svých dvanácti letech, napsal The Golden Flute IV: The Flute of Immortality. Bylo to jednoduché RPG, inspirované knihou Golden Flutes & Great Escapes: How to Write Your Own Adventure Games, která obsahovala krátké příběhy, návody a zdrojové kódy. Prostě vše, co potřebujete, když chcete napsat adventuru. 

Rick se chtěl svým výtvorem pochlubit bratranci, proto ji hodil na disketu a poslal mu ji. To bylo naposledy, co svou hru viděl. Existovala jen jedna kopie a až nedávno, skoro po pětadvaceti letech, zjistil že se znovu objevila. Nějakým záhadným způsobem se dostala ke streamerovi jménem Macaw45, který se specializuje na různé retro bizarní hry. Jak je to možné? Poté, co ji Rickův bratranec zřejmě nahrál na BBS, skončila nakonec společně s dalšími stovkami her jako součást 1980s DOS Shareware Collection uživatele Frostbyte. Ten hry koupil právě od bývalého provozovatele BBS. Celá kolekce je volně ke stažení a tím se konečně dostáváme k tomu, jak k ní přišel streamer. 

Pokud byste si chtěli hru vyzkoušet a trpět u ní stejně jako Macaw, můžete tak učinit zde. Nejde sice o geniální dílo, ale nezapomínejte, že jde o práci dvanáctiletého kluka.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X