Domů » Návrat legendární značky? Nový Project I.G.I. je oficiálně ve vývoji

Návrat legendární značky? Nový Project I.G.I. je oficiálně ve vývoji

Vi gar inn!

Je to už pár měsíců, co jsme vás upozorňovali o možném vývoji pokračování taktické střílečky Project I.G.I. od norských vývojářů ze studia Artplant. Tehdy se spíše mluvilo o duchovním nástupci, jelikož vydavatelská práva dosud vlastnil Square Enix. Jak se ovšem zdá, hra si zachová původní název a půjde po šlépějích svých předchůdců.

Švédský server Pressfire přišel s radostnou zprávou, že nový díl Project I.G.I. je aktuálně ve vývoji v rukou původních autorů z Innerloopu, kteří nyní fungují pod norským studiem Artplant. To nedávno získalo grant v hodnotě 2,6 milionů norských korun (7,6 milionů českých korun) právě pro vývoj nové hry.

Reinkarnace taktické střílečky ponese podtitul We’re Going In. Podobnost s původním názvem má údajně signalizovat úplný návrat ke kořenům hratelnosti Projectu I.G.I. O relativní volnost při plnění misí a kooperativní multiplayer tedy zřejmě nepřijdeme. Camea se dočká i David Jones, jak ostatně nepřímo potvrdil i kreativní ředitel studia Jack K. Wulff.

Vývojáři z Artplant získali práva na značku po více než 15 letech od Square Enix, který je obdržel po odkoupení studia Eidos Interactive. Původně se ovšem mluvilo pouze o duchovním nástupci hry, jelikož Square Enix byl stále vlastníkem vydavatelské licence. Vzhledem k tomu, že se nyní topí v nemalých ztrátách, bychom se moc nedivili, kdyby se nakonec rozhodl prodati zbytek práv.

Kromě názvu titulu se nic dalšího o Projectu I.G.I. neví, a zřejmě to tak zůstane přinejmenším několik dalších měsíců. Ostatně nedávné nabytí práv značí, že je hra ještě ve velmi rané fázi vývoje.

Čtěte také: Nejistý osud autorů Hitmana. Studio propustilo několik svých vývojářů

Source :

PC Gamer

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na