Domů » Archiv » Iron Man Project » 3D Print Project: IRON MAN #1 ● Helma

3D Print Project: IRON MAN #1 ● Helma(2 minuty čtení)

Začalo léto a jak už to u mě bývá, většinu času jsem trávil doma u Marvelovek. Z obyčejného fanouška se časem stal fanatik a můj pokoj se proměnil v síň slávy Tonyho Starka. Když jsem si už po několikáté pouštěl Iron Mana, napadlo mě, co za zásadní maličkost mi chybí.

Ano, je to oblek Iron Mana uprostřed pokoje!

Jenže jak se taková věc staví? Jeskyni plnou teroristů jsem neměl, tak jsem se musel spolehnout na 3D tiskárnu. Samozřejmě jsem chtěl postavit rovnou nějakou pokročilejší verzi obleku, vybral jsem si tedy
Mark VI
z filmu Iron Man 2 a prvních Avengers.
Přišlo mi nejvhodnější začít od helmy a to přímo od masky, stejně jako když Tony navrhoval druhou, pokročilejší verzi svého obleku.

Pokud máte představu, že vytisknout si něco na 3D tiskárně je velmi jednoduchá záležitost, kterou zvládne i cvičená opice, tak se mýlíte. První část helmy se mi povedla vytisknout až na třetí pokus po tom, co jsem vytvořil model, který by měl být nejstabilnější a tiskárna s ním neměla mít takové potíže.

Pro ušetření času jsem chtěl využít možností a tisknout více částí najednou. Jedna část se obvykle tiskne kolem čtyřiceti hodin, takže nějaký ten problém uprostřed tisku dokáže opravdu naštvat.

Po této zkušenosti jsem si uvědomil, že ulehčit si to asi nepůjde a začal jsem tedy tisknout po částech.

Samozřejmě jsem nemohl čekat, než se vytisknou ostatní díly a musel jsem dodělat aspoň tu masku. Oba díly jsem slepil, zbrousil a nalakovat speciální zlatou barvou od stejné značky, která byla použita i ve filmu.

Tisk zbylých částí šel už celkem bez problémů, ale trval celou věčnost. Jakmile byly díly dotisknuty, začal jsem je slepovat. Na to je samozřejmě nejlepší montážní lepidlo.

V téhle fázi se lakovaly části červeným a zlatým lakem.

Jakmile bylo všechno kompletní, zbývalo jen nastříkat helmu ochranným lakem a bylo hotovo.

Kompletní proces zabral přes 200 hodin, když počítám jen úspěšné pokusy. Ale myslím, že výsledek stojí za to.

V příštím díle: Rukavice

X
X