PS4 je na konci svého životního cyklu, řekl šéf Sony. Kdy se dočkáme nové konzole?

PS5 ale na letošní E3 ještě nečekejte

Veleúspěšná konzole PlayStation 4 letos v listopadu oslaví páté narozeniny. Ačkoliv se tato generace japonské konzole dočkala faceliftu v podobě PS4 Pro, je už pomalu čas vyhlížet nástupce. To potvrzují i slova šéfa Sony Interactive Entertainment Johna Kodery. Ten uvedl, že se nyní PS4 posouvá do poslední fáze svého života. Jeho mateřská společnost se chce tedy soustředit spíše na udržení současných majitelů konzole u televizí než lákání nových.

Kodera na tokijské schůzce řekl investorům, že v se nyní PS4 dostala do fáze, kdy se začnou prodeje samotné konzole snižovat. Útěchou pro ně však může být fakt, že prodeje předplatného PS Plus stále rostou a peníze z těchto prodejů by tak mohly nižší prodeje konzole vyrovnat.

Podle Kodery stále pokračuje v investicích do first-party a jiných exkluzivních titulů. To však neznamená pouze nové značky, ale i oživování těch současných, popř. pokračování úspěšných sérií. Další God of War, prosím? Šéf také nakousl prodeje PS VR, které prý stoupají i navzdory celkově pomalému růstu trhu s VR.

Co se týče nějakého naznačení nové japonské konzole, musíme se spokojit s informací, že se do března roku 2021 se hodlá herní divize Sony „zklidnit“, aby v budoucnu opět porostla. Někdy k tomuto datu bychom tedy mohli očekávat vydání PS5. Odhalení by tedy vycházelo na E3 2020, ačkoliv nedávno vyhřezly zvěsti o mnohem bližších termínech.

Není se ovšem čeho bát – pokud vlastníte stávající PS4 nebo verzi Pro, čeká vás ještě mnoho exkluzivních pecek i remasterů pro vaši konzoli. Uvidíme, s čím vším se vytáhne Sony na letošní E3 konferenci.

Čtěte také: Micosoft představil Xbox Adaptive Controller. Pomůže hráčům s handicapem

Zdroj:

VG247

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.