fbpx
Domů » PS4 nebude podporovat mody pro Fallout 4 ani remaster Skyrimu

PS4 nebude podporovat mody pro Fallout 4 ani remaster Skyrimu(2 minuty čtení)

Bethesda je z rozhodnutí Sony zklamaná

Letošní E3 konference Bethesdy skrývala řadu větších či menších překvapení. Podpora modifikací na současné generaci konzolí rozhodně patřila k highlightům jejich tiskovky a sami jsme byli zvědaví, jak bude dosud PCčkové privilegium vypadat na PS4 a XONE. Majitelé první jmenované krabičky ale ostrouhají.

Bethesda na svých stránkách přišla s neveselou zprávou, že PS4 podpory modifikací pro Fallout 4 a remaster The Elder Scrolls V: Skyrim nedočká. Sony se údajně nelíbí, že by hráči měli plnou kontrolu nad obsahem v modifikacích, museli by každou zběžně zkontrolovat před zpřístupněním ostatním. Z toho důvodu neudělí certifikaci uživatelským výtvorům ani Bethesdě.

„Stejně jako vy, i my jsme zklamaní z rozhodnutí Sony, hlavně s ohledem na to, kolik času a úsilí jsme věnovali projektu a jak dlouho museli naši fanoušci čekat na příchod modifikací,“ píše Bethesda. Pakliže by Sony odvolala své rozhodnutí, bude Bethesda připravena vydat aktualizaci s modovacím klientem. Není žádným překvapením, že Microsoft skočil po příležitosti a potvrdil hráčům, že se o modifikace pro XONE nemusí obávat.

Pro úplnost je na místě dodat, že dosavadní testování modifikací na konzolích neprobíhá zrovna hladce. Konkrétně u PS4 docházelo k problémům s operační pamětí i samotnou funkčností některých modifikací s PC texturami, které se ne vždy podařilo zredukovat na únosnou velikost (limit je nastaven na 900 MB). Neplechy tvoří i zvukové formáty. Je tedy možné, že Sony jednoduše došla po několika měsících testování trpělivost a radši se modů zřekla.

Není to ovšem definitivní konec všemu uživatelskému obsahu. Farming Simulator 17 se přes síto japonského velikána nakonec dostal a přinese mody do svých vlajkovým traktorů už v den vydání hry.

Čtěte také: E3 2016: TES V: Skyrim Special Edition bude téměř 100% kompatibilní se starými mody


 

Source :

VG247