PUBG překonalo hranici 30 milionů prodaných kopií. Aktivních hráčů ale ubývá(1 minuta čtení)

Mohou za to cheateři?

Studio Bluehole vloni našlo díru na trhu, kterou se svým battle royale hitem PUBG rychle zacpalo. Není tomu tak dávno, co vývojáři oslavili tři miliony současně aktivních hráčů. I konkurenci se daří, Fortnite vykazuje velmi podobná čísla.

Jihokorejské vydavatele hlavně v poslední době mohou těšit prodeje. V listopadu se PUBG přehouplo přes hranici 20 milionů prodaných kusů. Netrvalo ale moc dlouho a Bluehole se překonal znovu, dnes má jejich battle royale v knihovničce přes 30 milionů hráčů, alespoň podle webu SteamSpy.

Ne vše ale vypadá pro aktuálně nejoblíbenější hru na Steamu tak růžově. Přestože v lednu se PUBG chlubilo rekordním počtem aktivních hráčů, od té doby jejich čísla s pár výjimkami jen klesají. A nejde o malé cifry – ze tří milionů spadl počet bojovníků téměř na polovinu.

Za rapidním odlivem fanoušků nejspíše stojí právě množství cheaterů. Bluehole na začátku měsíce začal se změnami, které by poctivým hráčům měly napravit jejich zážitek. Avšak zda se jim to podaří, ukážou až následující týdny.

Čtěte také: Další nepodařený projekt z Kickstarteru? Moderní System Shock byl odložen na neurčito

Source :

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na