Autoři PUBG jdou tvrdě po cheaterech. Jen v lednu zabanovali milion hráčů

Tohle ani pánev nezachrání

S velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Strýček Ben je naneštěstí již dávno po smrti, s tímto moudrem se ale trefil do černého. A je jedno, jestli mluvíme o superschopnostech nebo vývoji her. Své o tom ví autoři populárního PUBG.

Jejich battle royale již přilákal přes 20 milionů hráčů, bylo tedy jen otázkou času, kdy se podvodníci objeví. Cheateři na sebe nenechali dlouho čekat a do PUBG se pustili po hlavě. Jen za leden jich vývojáři zabanovali přes milion. Studio Bluehole proto muselo přistoupit na drastičtější opatření než jen zákaz sdílení na Steamu přes Family Sharing.

Od včerejška tak není možné při hraní používat jakékoliv programy, které upravují herní soubory. Zákaz se týká i populárního programu ReShade, do hry se s ním již nedostanete. Ban si za něj přímo nevysloužíte, ale dokud ho budete mít na disku, můžete na hraní zapomenout.

Společně s blokováním hookovacích programů měl přijít i nový systém ochrany proti cheatům. Kvůli nečekaným problémům s kompatibilitou ale bylo jeho vydání odloženo na neurčito. Snad se vývojářům tento boj podaří vyhrát, podle gigantických čísel to nevypadá jako jednoduchý úkol.

Čtěte také: Hry jako služba? Věříme singleplayeru bez lootboxů, říká šéf Square Enixu

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.