PUBG překonal Dotu 2 v počtu hráčů na Steamu. Vydal update plný novinek

Mlha pořádně zamíchá s kartami na stole

PlayerUnknown’s Battleground stále jedou na plné obrátky. Zatímco se prodává jako zlevněné máslo v Kauflandu, až dosáhl milníku 10 milionů prodaných kopií, boří rekordy i na jiných frontách. V počtu aktivních hráčů pokořil i masivně populární Dotu 2. I přes veškeré úspěchy ale vývojáři neusnuli na zlatých vavřínech a vydali velký update s hromadou zásadních novinek.

PUBG se už jednou podařilo překonat MOBA hru od Valve, když si v jeden moment přes 800 000 aktivních hráčů užívalo virtuální battle royale. Dota 2 ho ale během jednoho večera sesadila zpět z trůnu. Nyní už to vypadá, že se o první příčku v nejhranějším titulu na Steamu budou neustále střídat – PUBG dosáhl na milion pařanů a nyní již delší dobu drží korunu na hlavě, zatímco se Dota 2 musela spokojit s druhým místem.

Co se týče aktualizací pro PUBG, vývojáři ze studia Bluehole upustili od pravidelných a menších updatů a zaměřili se na větší macky, což je ostatně případ i nejnovějšího obsahu. Ten je od začátku týdne dostupný všem hráčům na veřejných testovacích serverech. Největšími taháky tohoto updatu je jednoznačně přidání nové zbraně Mini-14, mlhavého počasí, žebříčků a statistik pro herní mód FPP.


Zmiňovaná polo-automatická puška Mini-14 bude podporovat řadu příslušenství jako oblíbená zbraň Kar-98 a střílet 5.56mm náboje. Relativně nízké poškození zbraň vykompenzuje velmi nízkým „bullet dropem“, tudíž nebude třeba při střelbě na větší vzdálenost moc nadměřovat či přenastavovat scope.

Na co se hodně hráčů těší, je mlha, která zřejmě významně zamíchá s kartami na stole. Ztíží viditelnost a téměř zabrání odstřelovačským soubojům na více jak půl kilometru, které jsou v PUBG velmi běžné. Velká skupina hráčů však vyjádřila i obavy ohledně výkonu; bojí se, že jim mlha znatelně sníží FPS, podobně jako to dělá deštivé počasí.  

Mimo tyto nejzásadnější novinky vývojáři samozřejmě přidali či opravili spoustu dalších věcí, ze kterých bychom jmenovali například nové město Kameshki, které dává Stalbaru konečně trochu smysl. Také nyní mají hráči možnost najít oblíbený Tommy Gun kdekoliv na mapě, nejen v „care packages“, či úpravu některých animací a zvuků při házení granátů a healování.

Čtěte také: GC17: Jak vyhrát v PUBG? Stačí utíkat a schovávat se, ukázal gamescomový vítěz

Zdroj:

PC Gamer

Radomír Zelenka
Optimista, pesimista, nervák, kliďas, vábič nezletilých do dodávek a občasný pisálek. Radši pracuju než se učím, a je to vidět... Bohužel.