Když Stalker potká PUBG. Fear the Wolves si jako svou battle royale arénu zvolil Černobyl(2 minuty čtení)

Cheeki breeki chicken dinner

Pokud jsou pro vás tři roky do vydání Stalkera 2 dlouhá doba a neštítíte se battle royale titulů, Fear the Wolves by vás mohlo zaujmout. Hru má na svědomí studio Vostok Games, jenž vzniklo z části bývalých vývojářů série Stalker. Ti nezapomínají na své kořeny a svůj first-person BR titul zasadili do oblasti černobylské katastrofy.

Od ostatních battle-royale her se Fear the Wolves liší několika věcmi. Zaprvé jde o střílečku nikoliv ze třetí, ale první osoby, a zadruhé nebude dalších 99 živých hráčů jedinou hrozbou, které budete muset čelit. Vzhledem k radioaktivnímu prostředí bude nutností kromě zbraní a brnění hledat i prostředky, které vás ochrání před radiací.

Právě s tímto nepříjemným zářením souvisí i druhá odlišnost FtW. Tvorové žijící v oblasti se totiž radiaci přizpůsobili. Prvními takovými představenými zvířátky jsou oni obligátní vlci, kteří sice nebudou představovat velkou hrozbu jako jednotlivci, ale ve smečce dokáží napáchat slušnou paseku a zamíchat tak kartami v jinak čistě lidském souboji o přežití.

Aby toho nebylo málo, do cesty vám vývojáři postaví i všelijaké anomálie, které můžete znát třeba z jejich multiplayerové střílečky Survarium. Dalším rozdílem je pak ultimátní cíl každého zápasu. Tím není stát posledním přeživším ve stále se zmenšující zóně, ale dostat se k vrtulníku. Háček je v tom, že dokáže odvézt pouze jednoho hráče.

Fear the Wolves vydává Focus Home Interactive. Hra vstoupí do předběžného přístupu pro PC letos v létě, na konzolích se pak objeví příští rok. Hru jsme zmínili i v naší TOP 10 nejočekávanějších battle royale titulů.

Veškeré novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce. Co se týče konferencí, všechny můžete sledovat na našem Twitch kanále – konkrétní české časy přímých přenosů najdete v našem souhrnném E3 článku.

Čtěte také: Začíná E3 2018. Sledujte s námi hlavní konference na našem Twitch kanále!

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na