Vývojáři PUBG ukončili soudní tažení proti Fortnite. Stáhli svou žalobu obviňující z kopírování(1 minuta čtení)

#1 Victory Royale

Když vyšlo najevo, že tvůrci PUBG zažalovali Epic Games a jejich Fortnite, PlayerUnknown a jeho tým se moc pozitivních reakcí nedočkali. Obě hry sice patří do žánru battle royale, ani jedna z nich s ním nepřišla první a žaloba proto neměla velké šance na úspěch.

PUBG Corp. žalobu podal v Jižní Korei proti tamní pobočce Epic Games letos v lednu. V ní svého konkurenta obvinil z kopírování UI a několika herních předmětů. Samotný Brendan Green řekl, že Epic Games ukradli nápady a předměty v době, kdy byla jeho hra na vrcholu popularity.

Téměř půl roku po podání skončila žaloba přesně tak, jak všichni předem předpovídali. Ještě než měl spor možnost dostat se k jihokorejskému soudu, PUBG Corp. žalobu stáhla. Jak uvádí Bloomberg, ani jedna strana se ke konci šetření veřejně nevyjádřila. Zda se obě strany dohodly mimo soud, se asi jen tak nedozvíme.

Rozhodně ale nejde o velké překvapení. PlayerUnknown’s Battlegrounds běží na Unreal Engine 4 a vyplácí tak procenta příjmů právě Epic Games. Obě společnosti jsou navíc částečně vlastněny čínským gigantem Tencent, je tedy možné, že problém zastavil ještě dřív, než oba výdělečné tituly mohly utrpět.

Čtěte také: Mikrotransakce ve Fortnite táhnou. Průměrný hráč ve hře utratí 85 dolarů

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na