Jedna PUBG hra na mobily nestačí. Číňané z Tencent oznámili už druhou

Čína má dvě PUBG mobilní hry a my žádnou

Neuplynuly ani dva měsíce, co holdingová společnost Tencent v Číně dostala práva na značku PlayerUnknown’s Battlegrounds, a už představuje první dvě mobilní hry, které z populární battle royale hry vychází. Čím se budou lišit?

minulé novince jsme vás informovali o odhalení cinematic traileru na mobilní verzi PUBG, která bude k dispozici pro čínský trh. Vzápětí se na internetu objevilo další video, jehož součástí byly opět záběry z populárního battle royale. K velkému překvapení však nešlo o výše zmiňovanou hru, ale o zcela jinou.

V Číně se totiž rozhodli, že jedna PUBG hra na chytrých zařízení nestačí, a tak si udělají rovnou dvě. Jedna nese název PUBG: Army Assault (绝地求生: 全军出击), druhá PUBG: Thrilling Battlefield (绝地求生: 刺激战场). A jaký je mezi nimi rozdíl?

PUBG: Army Assault vyvíjí celkem šest vývojářských týmů z Timi Studio Group, spadající pod společnost Tencent Games. Na vývoji spolupracují přímo s lidmi z Bluehole, budou se tedy držet více původní formy. Podrobnější informace o této hře pak naleznete v předešlém článku.

PUBG: Thrilling Battlefield si na starost vzali vývojáři z Lightspeed & Quantum Studios Group, kteří taktéž patří do skupiny Tencent Games. Nyní pracují na rozdíl od vývojářů z Timi Studio Group na „originálnější“ podobě mobilního battle royale. Chtějí udělat takovou hru, která bude pro tamní hráče přívětivější. Pro nás, západní hráče, tedy spíše nevhodnější. Co to ovšem konkrétně znamená, není zatím jasné – nejspíš to má něco společného s obchodním modelem i herními prvky.

Obě hry navíc pohání, podobně jako původní PC verzi od Bluehole, Unreal Engine 4. Tudíž alespoň po té vizuálně stránce se tolik lišit nebudou. O jak moc markantní rozdíly půjde, zjistíme, až obě hry plně vyjdou.

Čtěte také: VIDEO: PUBG se dočká čínské mobilní verze. Mrkněte na první trailer a screenshoty

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.